Зеленський заявив, що Україна і Туреччина планують збільшити товарообіг до $10 млрд на рік

Зеленський (праворуч): Ми пройшли довгий, тяжкий шлях, щоб відкрити нові горизонти нашої співпраці
Фото: ЕРА

Україна і Туреччина планують збільшити товарообіг до $10 млрд на рік. Про це 3 лютого в Києві на спільній пресконференції із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом після підписання угоди про зону вільної торгівлі заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Дякую нашим командам, які вели ці перемовини. Ми пройшли довгий, важкий шлях, щоб відкрити нові горизонти нашої співпраці. Це нові можливості бізнесу, нові ринки, прибутки, нові робочі місця, інвестиції та зростання ВВП наших держав. Навіть до підписання угоди наша взаємна торгівля встановила рекорд і зросла за минулий рік до $7 млрд – більш ніж на половину. Це доказ того, що наша мета, обох президентів та обох країн, – а це $10 млрд – більш ніж реальна. А угода про вільну торгівлю допоможе досягти її більш швидко, ніж ми очікували", – наголосив глава держави.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що після підписання угоди 95% українських товарів ввозитимуть на територію Туреччини без сплати мита. За його словами, це понад 10 тис. товарних позицій.

Контекст:

Ердоган у листопаді 2018 року казав, що Україна та Туреччина планують підписати угоду про ЗВТ до кінця 2018 року, проте цього не сталося. У серпні 2019 року він закликав завершити процес підписання документа.

Колишній посол України в Туреччині Андрій Сибіга в лютому 2020 року говорив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною готова на 95%.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 1 вересня заявляло про перезавантаження переговорів із Туреччиною щодо угоди про зону вільної торгівлі.

У Кабміні очікують, що підписання документа принесе Україні додаткові 2,2% ВВП щороку.

2021 року товарообіг між Україною і Туреччиною становив понад $7 млрд український експорт сягнув $4,14 млрд (переважно метали та зернові), імпорт $3,23 млрд, повідомила перша віцепрем'єр-міністерка міністерка економіки Юлія Свириденко.