Значне підвищення тарифів на передавання та диспетчеризацію електроенергії остаточно підкосить бізнес – ЗМІ
Видання навело статистику, згідно з якою від початку повномасштабного вторгнення економіка вже скоротилася на 39,3%, до цього додалися вимкнення світла.
"Ряд потужних підприємств, які генерували значну частину бюджетних надходжень і забезпечували роботою десятки тисяч працівників, уже призупинили виробництво через відсутність світла. До весни їх стане набагато більше", – прогнозує видання.
Значне підвищення тарифу на електроенергію за таких умов призведе до того, що бізнес залишиться без обігових коштів, а відповідно, не зможе утримувати робочі колективи й надавати системну допомогу Збройним силам України, вважають автори матеріалу.
"Компанії забезпечують не тільки надходження до бюджету, а й потреби ЗСУ, причому допомогу вони організовують власним коштом. І тому, коли ми говоримо про підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії, ми маємо розуміти, що кошти заберуть, у тому числі, й із допомоги для українських воїнів. Тому фактично ми власними руками віддаляємо перемогу України", – пояснила виданню голова галузевої ради Федерації металургів України Олена Колесникова.
Контекст:
"РБК-Україна" зазначає, що НКРЕКП запропонувала підвищити тариф на передавання електроенергії на 51%, а на диспетчеризацію – одразу на +356%. Пояснюють це тим, що "Укренерго" бракує грошей, щоб розраховуватися зі своїми боргами, пише агентство.
Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" виступило проти підвищення. У Федерації роботодавців транспорту України заявили, що "Укренерго" має всі резерви для того, щоб не підвищувати 2023 року тарифів на диспетчеризацію електроенергії, тоді як різке зростання відразу на 273% значно погіршить стан транспортної галузі України. Зі схожою позицією виступила й Федерація роботодавців України, а також Федерація металургів.