Значне підвищення тарифів на передавання і диспетчеризацію електроенергії підкосить бізнес, "Укренерго" варто залучити закордонне фінансування – Ukrfa
"Я вважаю, що "Укренерго" має можливість залучення закордонного фінансування під гарантії держави. У металургійних підприємств у нашій країні такої можливості немає. І перекладати на бізнес, який ледве дихає, ще й ці витрати – це не дуже чесно. Тому що підприємства не винні в тому, що енергетична інфраструктура страждає", – вважає Кудрявцев.
За його словами, державні монополії в Україні схильні не скорочувати й оптимізовувати свої витрати, а просто підвищувати тарифи для бізнесу.
"Усі державні монополії займаються тим, що підвищують тарифи для бізнесу. Хоча водночас усі вони отримують із держбюджету кошти для реструктуризації й одержують донорську допомогу від міжнародних організацій. Проте вони однаково підвищують тарифи – перекладаючи таким чином свої проблеми на плечі бізнесу", – сказав виконавчий директор Ukrfa.
Контекст:
Агентство УНІАН писало, що НЕК "Укренерго" ініціювала підвищення у 2023 році тарифу на передавання електроенергії на 84% – із 345 грн/МВт-год до 636,17 грн/МВт-год.
"У заяві компанії наголошується, що тариф на електрику для населення не зміниться. Проте експерти уточнюють: українці все одно сплатять це підвищення із власної кишені, адже їм доведеться платити більше за всі товари і послуги", – наголошує агентство.
Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" виступило проти підвищення. У Федерації роботодавців транспорту України заявили, що "Укренерго" має всі резерви для того, щоб не підвищувати у 2023 році тарифів на диспетчеризацію електроенергії, тоді як різке зростання відразу на 273% значно погіршить стан транспортної галузі України. Зі схожою позицією виступила і Федерація роботодавців України.