"Зроблено в Україні" – не просто бренд". Зеленський оголосив про створення Всеукраїнської економічної платформи і Ради з питань підприємництва
В Україні створять умови для активнішої діяльності підприємців. Про це у зверненні за підсумками 26 січня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала пресслужба глави держави.
"[Сьогодні була] нарада щодо фінансової ситуації, роботи податкової, податкових надходжень. Звіт за минулий рік, пріоритети в цьому році. Головне для держави й усього нашого суспільства – щоб у кожного з українських підприємців були можливості для більш активної економічної роботи. А отже, і для того, щоб українські бюджети могли більше орієнтуватися на сили своєї економіки", – сказав він.
Президент вважає, що "держава, державні інституції, кожен із посадовців зобов’язані робити все можливе, щоб сприяти легальному, "білому" бізнесу".
"Я вдячний усім нашим підприємцям, кожному й кожній в Україні, хто залишається в державі, зберігає свої підприємства та робочі місця. Достойні робочі місця в Україні, робота кожного підприємства, яке залишається в легальному полі, – це одна з ключових основ української сили", – підкреслив Зеленський.
Він оголосив про "старт заснуванню нового механізму комунікації з підприємцями, і не лише з найпомітнішими".
"Засновуємо Всеукраїнську економічну платформу, на якій буде представлений і малий бізнес, і середній, і великий. І різні регіони нашої держави. І інвестори, і релоковані підприємства. "Зроблено в Україні" – це не просто бренд, це велика спільнота людей, мільйони українців і українок, які працюють на підприємствах. І це наші люди, які засновують підприємства, які створюють робочі місця для інших. Уся спільнота нашого бізнесу буде представлена на новій платформі", – пояснив президент.
Зеленський зазначив, що організувати роботу економічної платформи мають Офіс президента, уряд, обласні державні адміністрації, експерти.
"Головне завдання – щоб це був інструмент дієвої комунікації. Щоб спілкування завжди підтримувалось операційними рішеннями – тим, що державні інституції роблять або змінюють, і тим, що створить нову, нормальну історію відносин, зокрема, між правоохоронцями та підприємцями. Потребуємо більшої впевненості для бізнесу й більшої легальної, "білої" економіки для України. Потребуємо більше українських виробництв, більше українського продукту різних галузей", – сказав він.
Президент повідомив, що підписав укази про створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" та Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, зазначивши, що такий комунікаційний механізм визначено, зокрема, нещодавнім рішенням Ради нацбезпеки й оборони України.
Контекст:
23 січня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення сформувати Раду з підтримки підприємництва і змінити законодавство, щоб обмежити потенціал будь-якого тиску на легальний бізнес. Того самого дня Зеленський затвердив рішення РНБО.
Останнім часом в Україні сталося кілька гучних скандалів через підозри від правоохоронців і затримання представників бізнесу.
Серед них – справа IT-компанії MacPaw Олександра Косована (за даними слідства, компанія побудувала базу відпочинку на землях сільськогосподарського призначення і здійснювала незаконне видобування корисних копалин), справа власника одного з найбільших алкогольних холдингів України Global Spirits Євгена Черняка (СБУ підозрює, що його компанії й далі вели бізнес із РФ), справа "Київгуми" (у ній також ідеться про постачання засобів тактичної медицини у країну-агресор Росію), справа глави і засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи (його підозрюють в організації схеми незаконного заволодіння землею Київської ГЕС), справа Ігоря й Романа Гринкевичів (їх підозрюють у махінаціях із закупівлями одягу для ЗСУ) та інші.
Думки в суспільстві щодо цих випадків розділилися.