53 нардепи просять КС визнати неконституційним закон про боротьбу з "поправковим спамом"

Конституційний Суд розгляне подання народних депутатів
Фото: Конституційний Суд України / Facebook

До Конституційного Суду України надійшло подання про визнання неконституційним закону, який передбачає особливу процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні.

53 народні депутати просять Конституційний Суд розібратися, чи відповідає нормам Конституції закон "Про внесення змін до регламенту ВРУ щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України в ході законодавчої процедури", повідомив сайт КСУ 27 травня.

Підписали документ депутати від "Слуги народу", "Батьківщини", депутатської групи "За майбутнє", позафракційні. Зокрема, лідерка "Батьківщини", нардепка Юлія Тимошенко та її колеги по фракції Сергій Власенко, Вадим Івченко, нардеп від "Слуги народу" Антон Поляков і ще 49 парламентаріїв. Автори подання вважають, що закон порушує Конституцію, обмежуючи депутатів у праві наполягати на розгляді своїх поправок.

Закон про боротьбу "з поправковим спамом" набув чинності 26 квітня, він має на меті подолання перепони для законопроєктів у вигляді занадто великої кількості поправок. Закон регулює особливу процедуру розгляду у другому читанні законопроєктів, до яких подано щонайменше у п'ять разів більше поправок, ніж статей або пунктів у початковій редакції проєкту законодавчого акта, але не менше ніж 500 поправок. Ініціювати спеціальну процедуру має не менше ніж 150 депутатів.

На позачерговому засіданні 16 квітня Верховна Рада України внесла зміни до свого регламенту. Закон "Про внесення змін до регламенту щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури", який має зупинити "поправковий спам", підтримало 242 депутати. Опозиція його розкритикувала. Фракції "Батьківщина", "Європейська солідарність", "Голос" і група "За майбутнє" не дали за закон жодного голосу.