67% респондентів упевнені, що новий парламент працюватиме ефективніше, порівнюючи з чинним – опитування
Кількість респондентів, які вважають, що новий склад Верховної Ради буде ефективнішим, ніж чинний, у червні 2019 року зросла на 17 процентних пунктів свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Більшість опитаних вважає, що новий склад Верховної Ради буде ефективнішим, ніж чинний. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюднені 14 червня.
67% респондентів упевнені, що новообраний парламент буде більш ефективним, 7% – що менш ефективним, 5% вважають, що нічого не зміниться, 21% – вагалися з відповіддю.
У травні 2019 року впевненість, що новий склад парламенту працюватиме ефективніше, висловлювало 50% респондентів, 7% вважали, що новий парламент буде менш ефективним, 32% були впевнені, що нічого не зміниться, 11% вагалися з відповіддю.
Опитування тривало з 8-го до 12 червня, методом формалізованого інтерв'ю було опитано 2500 респондентів, помилка репрезентативності дослідження – не більше ніж 2%.
Верховну Раду України VIII скликання було обрано на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року, парламентарії склали присягу 27 листопада 2014 року. До Ради було обрано 423 депутатів: 225 за списками політичних партій і 198 мажоритарників. У 27 округах, розташованих в окупованому Криму і на підконтрольній бойовикам території Донбасу, вибори не відбувалися.
21 травня 2019 року президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.