Абромавичус: Через відсутність вироків корупціонерам звинувачення на адресу Саакашвілі завжди будуть виглядати політично вмотивованими
Західні партнери через ситуацію навколо спроби затримання лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі розчаруються у пріоритетах української влади, заявив екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.
Справа щодо екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі може вплинути на репутацію української влади на міжнародній арені. Про це 5 грудня екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявив у коментарі аналітичному центру Atlantic Council.
За його словами, два постмайданні уряди домоглися позитивних змін в Україні, але "багато з цих здобутків ризикують бути зруйнованими нещодавніми прямолінійними нападками на Національне антикорупційне бюро з боку нереформованих правоохоронних органів".
"З огляду на повну відсутність вироків украй корумпованим нинішнім і колишнім вищим посадовим особам звинувачення на адресу Саакашвілі завжди будуть здаватися політично мотивованими", – визнав Абромавичус.
Він уважає, що так західні партнери "знову будуть здивовані і розчаровані пріоритетами керівництва України".
Абромавичус, набувши українського громадянства, очолював Мінекономрозвитку з грудня 2014 року до лютого 2016-го. Пішов у відставку через "блокування будь-яких системних і важливих реформ у країні".
5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укритті їхньої злочинної діяльності. Перед затриманням Саакашвілі заліз на дах будинку, де він проживав, і закликав українців протестувати проти влади.
Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії майже $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.
Луценко дав прибічникам Саакашвілі 24 години на те, щоб політик постав перед слідством.
Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".
Прес-секретар партії "Рух нових сил" Мар'яна Почтар повідомила, що Саакашвілі не планує приходити на допит у СБУ 6 грудня. Замість цього він проведе брифінг під стінами парламенту.
Національна поліція та СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.