Аброськін заявив, що стосовно нових підозрюваних у нападі на Гандзюк у поліцію ніхто не звертався
Перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін закликав не давати порад поліцейським стосовно розслідування нападу на співробітницю міської ради Херсона, активістку Катерину Гандзюк.
Правоохоронці продовжують роботу над розслідуванням нападу на співробітницю міської ради Херсона, активістку Катерину Гандзюк, повідомив 14 серпня у Facebook перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін.
"Працівники департаменту стратегічних розслідувань спільно з працівниками інших підрозділів кримінальної поліції, а також слідчих Національної поліції України продовжують роботу щодо встановлення усіх можливих свідків нападу на Катерину Гандзюк, який мав місце 31 липня у Херсоні, а також встановлення замовників та інших співучасників злочину", – написав Аброськін.
За його словами, "зібрані доказові матеріали дали можливість установити і затримати 40-річного неодноразово судимого місцевого жителя, який обґрунтовано підозрюється саме в нападі на потерпілу, судом йому обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою".
"Призначена велика кількість необхідних експертиз, а також тривають численні слідчі дії, у тому числі щодо перевірки показів підозрюваного. Усі необхідні слідчі дії виконуються, тому я б не радив будь-яким зацікавленим особам давати поради поліцейським коли та кого, у якій послідовності допитувати, або давати оцінку діям слідчих, які розслідують справу. Давайте кожен буде займатися своєю роботою. Із часу нашого звернення до громадськості з проханням допомогти у встановленні особи, яка обґрунтовано підозрюється у причетності до злочину, за наявним фотозображенням до нас не звернулась жодна особа! Ще раз звертаюся до наших громадян із проханням звертатися до поліції, якщо відома будь-яка інформація, яка може бути корисна слідству", – додав Аброськін.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її на літаку доправили у Київ для подальшого лікування.
Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Але згодом поліція двічі змінювала кваліфікацію: спочатку – на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого", потім – на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".
У Міністерстві внутрішніх справ України заявляли, що слідство розглядає кілька версій інциденту, серед яких службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти.
Поліція опублікувала відео з імовірним злочинцем, зі свого боку колеги Гандзюк склали фоторобот нападника.
3 серпня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що провадження про замах на чиновницю передали в центральний апарат Служби безпеки України.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 3 серпня повідомив, що поліція затримала підозрюваного в нападі. Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко розповів, що підозрюваний у нападі на Гандзюк Микола Новіков є членом одного зі злочинних угруповань Херсонської області. Правоохоронці встановили, де було придбано сірчану кислоту.
У матеріалах справи Гандзюк, яку 7 серпня передали у СБУ, ідеться, що на неї напали на замовлення правоохоронців і держорганів.
11 серпня журналісти опублікували інтерв'ю із двома жителями Львова, які з 27-го липня до 1 серпня відпочивали в Херсонській області з Новіковим і сім'єю його сестри Ірини. Свідки розповіли, що Новіков нікуди надовго не відлучався.
На думку адвоката Гандзюк Євгенії Закревської, Національна поліція свідомо гальмує роботу слідчих СБУ, не передаючи Службі безпеки України вже зібрані матеріали справи.