Адвокатка: НАБУ збрехало про оголошення Дмитра Вовка в міжнародний розшук
Суд відхилив позов Національного антикорупційного бюро України про обрання запобіжного заходу для ексголови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка через відсутність підстав, повідомила його адвокатка Ірина Одинець.
Сьогодні Солом'янський районний суд Києва розглянув вимогу Національного антикорупційного бюро України про запобіжний захід для ексголови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитра Вовка, і відхилив її. Про це у своєму Facebook написала адвокатка Вовка Ірина Одинець.
"Суд відхилив усі вимоги НАБУ. Не бачу нічого дивного, адже такого рівня некомпетентності, нехтування законом і підтасування документів я ще у своїй практиці не бачила. Обирати запобіжний захід без Дмитра Вовка можливо лише у випадку, якщо він оголошений у міжнародний розшук. Прокурор на суді доводив цей факт постановою детектива НАБУ, але постанова не є підтвердженням того, що особа оголошена в міжнародний розшук. Окрім того, згідно з міжвідомчими інструкціями, НАБУ взагалі не має права подавати такі клопотання до Інтерполу, тож детектив перевищив свої повноваження. Оголошення в міжнародний розшук можливе лише після оголошення в національний розшук, а таких відомостей на сайті МВС немає, як немає і жодних відомостей на сайті Інтерполу щодо перебування в розшуку Дмитра Вовка", – наголосила вона.
У НАБУ заявляли, що підозру підтверджують 26 документів, але в суді надали тільки п'ять із них, які не було належно оформлено, наголосила вона. За словами Одинець, серед доказів є документ, у якому має бути 134 сторінки, а суду надали сім.
"Водночас ми подали в суд численні аргументи й докази, які підтверджують, що так звана справа "Р+" є фальсифікацією обвинувачення від початку до кінця. На сьогоднішній день є низка європейських і українських експертиз, які підтверджують обґрунтованість прийняття формули. Однак усі ці експертизи проігноровані НАБУ, оскільки суперечать їхнім очікуванням. Потрібну експертизу НАБУ отримало тільки цього літа у СБУ. Правда, [голова НАБУ] Артем Ситник скромно замовчує, що СБУ очолюється найближчим соратником чинного президента, який ще у своїй передвиборчій програмі охрестив формулу "злочинною". У мене виникає логічне запитання: а чи не злочинно будувати обвинувачення на експертизі фахівця, який не має ніякого відношення до енергетики?" – написала юрист.
Перед засіданням суду вона заявила у Facebook, що в НАБУ брешуть про те, що Вовка оголошено в розшук.
"НАБУ збрехало про оголошення Дмитра Вовка в міжнародний розшук. Я не знаю, що це – кричуща некомпетентність або умисне "підтасовування" документів. Сьогодні суд має винести рішення за клопотанням САП про обрання запобіжного заходу ексголові НКРЕКП Дмитрові Вовку. Без участі пана Вовка таке можливо лише у разі, якщо він оголошений у міжнародний розшук. Учора зранку "джерела в НАБУ" повідомили ЗМІ, що він є у базі Інтерполу, а прокурор на суді доводив цей факт постановою детектива НАБУ до Інтерполу. Доводжу до відома прокурорів: наявність постанови детектива не є підтвердженням того, що особа оголошена в міжнародний розшук", – підкреслила Одинець.
24 березня 2017 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, у межах якого розслідує дії членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, котрі затвердили вугільну формулу "Роттердам плюс". Із 1 липня 2019 року набув чинності новий ринок електроенергії, через що колишні принципи формування цін скасовано і формула "Роттердам плюс" припинила дію, але розслідування НАБУ триває.
8 серпня детективи НАБУ затримали директора держпідприємства "Оператор ринку", колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова. У бюро також повідомили, що про підозру оголосили ексголові НКРЕКП Дмитрові Вовку та ще п'ятьом фігурантам справи.
19 серпня Вовк заявив, що поки не збирається повертатися в Україну, щоб не брати участі у "судилищі".