Тука заявив, що розслідування стосовно "Роттердам плюс" може вивести на найвище керівництво України

Тука заявив, що вугілля за формулою "Роттердам плюс" ішло в Україну переважно з окупованого Донбасу
Фото: George Tuka / Facebook

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука назвав ексголову Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка одним із виконавців схеми "Роттердам плюс".

Детективи Національного антикорупційного бюро під час розслідування провадження у справі про "Роттердам плюс" вийдуть на найвище керівництво України. Таку думку в ефірі "Радіо НВ" висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Що вугілля, яке закладалося в калькуляції, наче придбане за цінами європейських бірж, а реально надходило з боку Російської Федерації (а за нашими даними, у переважній своїй більшості з окупованих територій) – це факт, за який треба карати... Я думаю, на рівень вищого керівництва держави [може зайти розслідування]", – зазначив Тука.

Він назвав ексголову Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка одним із виконавців схеми "Роттердам плюс".

24 березня 2017 року НАБУ відкрило кримінальне провадження, в межах якого розслідує дії членів НКРЕКП, що затвердили вугільну формулу "Роттердам плюс".

Із 1 липня набув чинності новий ринок електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін скасовано й формула "Роттердам плюс" припинила дію. Розслідування Національного антикорупційного бюро триває.

8 серпня "Економічна правда" написала, що детективи НАБУ затримали директора держпідприємства "Оператор ринку" Володимира Євдокимова й підготували підозру Вовку. У бюро підтвердили, що про підозру оголосили ексголові НКРЕКП та ще п'ятьом людям.

Сам Вовк вважає, що справа "Роттердам плюс" – це політичне переслідування.