Адвокати звернулися зі скаргами стосовно примусового приведення Порошенка у п'ять інстанцій
Адвокат п'ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка Ігор Головань розповів, що через рішення Печерського райсуду Києва про примусове приведення політика на допити 28 лютого і 6 березня звернувся до СБУ, Офісу генпрокурора, Вищої ради правосуддя і двох судів.
Адвокати п'ятого президента України, народного депутата, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка через судові рішення щодо примусового приведення політика на допити в Державне бюро розслідувань звернулися у п'ять інстанцій – Службу безпеки України, Офіс генерального прокурора, Вищу раду правосуддя і два суди. Про це з посиланням на заяву адвоката Порошенка Ігоря Голованя 24 лютого повідомила пресслужба "Європейської солідарності".
За словами Голованя, у СБУ спрямовано заяву "злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ".
"Тільки таке втручання могло "розподілити" цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку, який давно пов'язаний із поплічником [колишнього президента України Віктора] Януковича Андрієм Портновим", – сказав Головань.
Друга заява, спрямована в Офіс генпрокурора, стосується порушення слідчим ДБР територіальної підсудності.
"Місцезнаходження ДБР у Шевченківському районі доводять не тільки Google-карти, а і три судові рішення. Однак ДБР, продовжуючи сумнівні традиції свого екскерівника Романа Труби, уперто ходить за потрібними ухвалами саме до "придворного" Печерського суду. Окрім того, Офісу генпрокурора повідомлено, що ухвали Печерського суду винесені на основі запиту керівника неіснуючого підрозділу ДБР", – сказав Головань.
Захист зазначає, що, згідно із Кримінальним процесуальним кодексом (КПК), суд має ухвалювати рішення про приведення у присутності Порошенка, оскільки він є народним депутатом, але засідання Печерського райсуду проводили в режимі "підвищеної секретності". Заяву про це спрямовано у Вищу раду правосуддя.
Четверту заяву передали в Печерський райсуд Києва, у ній адвокати вимагають переглянути ухвали як неправосудні. П'яту – у Київський апеляційний суд. У ній ідеться про порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК про особисту присутність народного депутата на засіданні.
У "Європейській солідарності" вважають, що рішення про приведення Порошенка на допит – політичні.
"Грубі порушення закону, використання правоохоронних органів для зведення політичних рахунків із лідером опозиційної партії свідчать про слабкість нинішньої влади перед внутрішніми та зовнішніми викликами і створюють загрозу національній безпеці України", – ідеться в заяві.
21 лютого судді Печерського райсуду Києва ухвалили два рішення про примусове приведення Порошенка на допит як свідка. Перша ухвала стосується розслідування кримінального провадження №62019170000000544 про втручання в роботу суддів завдяки несвоєчасному призначенню їх на посади, що "спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставного виділення коштів із державного бюджету на виплату їм заробітної плати". Її ухвалила суддя Крістіна Константінова. Друга ухвала судді Сергія Вовка стосується розслідування кримінального провадження №62019000000001732 про зловживання службовим становищем під час призначення керівництва Служби зовнішньої розвідки.
Адвокат Порошенка Ігор Головань на брифінгу 24 лютого, відео якого опубліковано на сторінці "Європейської солідарності" у Facebook, заявив, що захисту експрезидента вдалося дістати ухвалу Вовка, а суддя Константінова порадила звертатися по інформацію в канцелярію суду.
Порошенко був президентом України у 2014–2019 роках. У липні 2019 року його обрали народним депутатом.
За інформацією ДБР, станом на кінець листопада 2019 року експрезидент фігурував у 13 кримінальних провадженнях.