Активісти вимагають не включати Антона Геращенка до складу тимчасової слідчої комісії ВР у справі Гандзюк
У складі тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк можуть опинитися депутати, які поширювали неправдиву інформацію про перебіг розслідування нападу. У Facebook-спільноті "Хто замовив Катю Гандзюк?" зазначають, що серед них – нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко.
У складі тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк можуть опинитися депутати, які поширювали неправдиву інформацію про перебіг розслідування нападу. Про це 5 листопада повідомили у Facebook-спільноті "Хто замовив Катю Гандзюк?".
Зокрема, активісти виступили проти участі в комісії члена колегії МВС, нардепа від "Народного фронту" Антона Геращенка. Вони стверджують, що його присутність "ставить під сумнів адекватність і добропорядність роботи всієї ТСК".
"Геращенко, як радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, має завдання прикривати систему, що має пряме відношення до злочинів, скоєних проти громадських активістів. Ми вимагаємо виключити даного депутата зі складу цієї ТСК", – зауважують у спільноті.
Активісти додали, що Блок Петра Порошенка і "Народний фронт" хочуть отримати у ТСК вісім місць із 13 можливих, щоб установити одноосібний контроль за роботою комісії.
"У складі ТСК можуть опинитися депутати, які поширювали неправдиву інформацію про перебіг розслідування нападу на Катю Гандзюк та інших активістів, а також однопартійці тих, хто, на думку друзів Каті, стоїть за спинами її замовників убивства", – ідеться в заяві.
Також активісти вимагають включити до складу комісії нардепа від БПП Мустафу Найєма та інших депутатів, які викликають у них довіру.
"Ми вимагаємо призначити головою комісії народного депутата, який не є агентом прогнилої правоохоронної системи", – ідеться в заяві.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше ніж 10 операцій.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
4 листопада Катерина Гандзюк померла. Джерела агентства УНН, а також видання ZN.UA повідомили, що у Гандзюк відірвався тромб, і це стало причиною її смерті. Офіційних результатів експертизи поки що немає, вони будуть відомі орієнтовно 7 листопада, заявив 5 листопада адвокат Масі Найєм.
Прощання з Гандзюк відбудеться в Херсоні 7 листопада.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство".
Адвокат Євгенія Закревська заявила, що передання в суд кримінального провадження стосовно виконавців убивства Гандзюк у його нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників злочину. За її словами, два провадження – СБУ щодо замовників і Нацполіції щодо виконавців – необхідно об'єднати в одне.
5 листопада у МВС повідомили, що Національна поліція України за рішенням ГПУ передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.
Цього самого дня з посиланням на власні джерела Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналісти Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, повідомив, що гроші за напад на Гандзюк організатору Сергієві Торбіну міг передати помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Нардеп відкинув звинувачення в причетності до організації вбивства Гандзюк, а його помічник назвав інформацію журналістів "єрессю".