Андрусів про Донбас: Ми повинні боротися за людей. Вони повинні відчувати, що нам потрібні. Не території, не шахти, а люди! G

Андрусів: Коли людину покидають, вона починає вважати себе якоюсь унікальною
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Жителі окупованого Донбасу відчувають себе покинутими Росією і не розуміють, навіщо їм повертатися в Україну, розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Україна має створювати умови для переїзду жителів окупованого Донбасу на підконтрольні державі території.

Про це виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів заявив в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна".

"Ми повинні боротися за людей. Вони повинні відчувати, що нам потрібні. Не території, не шахти, не стара радянська промисловість, а люди!" – сказав він.

Якщо держава поки не може повернутися на Донбас, вона має забрати звідти людей, вважає експерт.

"Нам потрібні люди! Просто для того, щоб наша країна могла працювати і жити! І вони теж! Це українці, вони нам потрібні! У нас не виходить поки повернутися [на Донбас]? Давайте забирати звідти людей. Давайте створювати умови, притягувати інвесторів. Давайте селити їх поруч із новими заводами, щоб вони отримували роботу", – підкреслив він.

Андрусів також розповів, що жителі окупованих територій Донецької та Луганської областей відчувають себе покинутими Росією, оскільки вони мали ілюзію, що з Донбасом "буде так, як із Кримом".

"Чому вони відчувають себе покинутими? Тому що їх покинула Росія, на яку у них були певні надії", – сказав він.

Водночас, за словами експерта, жителі ОРДЛО не бачать себе і в Україні.

"Вони не розуміють, навіщо їм повертатися в Україну. Кажуть, мовляв, вони так думають, бо в них немає доступу до [українських] новин. Це неправда. Вони дивляться наші новини і не бачать у нас переможців, не бачать, що ми стали класно заробляти, що в нас економічний розвиток, стали краще жити", – зазначив Андрусів.

У жителів окупованого Донбасу починає формуватися унікальна самосвідомість – "ми і не українці, і не росіяни", вважає він.

"Коли людину покидають, вона починає вважати себе якоюсь унікальною. У них це теж спостерігається: "мол, мы такие уникальные люди, на которых все плюнули, забили, и нам надо как-то с этим жить… “Мы и не украинцы, и не русские..." І на це треба вплинути, тому що у них починає формуватися якась унікальна ідентичність, для якої немає ніяких передумов", – підсумував експерт.

Андрусів: Донбас визначає долю України. Перемогти на Донбасі – значить, показати всьому світові, що ми, українці, вміємо вирішувати свої проблеми. Читайте повну версію інтерв'ю

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.