Антон Геращенко: Митрополит Онуфрій не бачить причин для кровопролиття, окрім спроб захоплення власності УПЦ МП

Онуфрій не бачить причин для кровопролиття через надання автокефалії Українській православній церкві
Фото: ЕРА

Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко повідомив, що митрополит Київський Онуфрій не бачить приводів для конфліктів через надання автокефалії українській православній церкві.

12 жовтня міністр МВС Арсен Аваков провів зустріч із митрополитом УПЦ МП Онуфрієм та прес-секретарем УПЦ КП архієпископом Євстратієм (Зорею). Про це повідомив присутній на зустрічі народний депутат від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook.

За словами нардепа, міністр озвучив свою позицію "стосовно недопущення будь-яких провокацій і насильства з будь-якого боку".

"Митрополит Онуфрій заявив, що не бачить причин для кровопролиття, окрім випадків незаконних спроб захоплення власності релігійних громад УПЦ МП", – передав він.

Геращенко додав, що представник УПЦ КП також висловився проти будь-якого насильства в церковних суперечках.

"Коли в лютому 2014 року з Майдану прийшли тисячі мітингувальників, які відгукнулися на заклик іти в Києво-Печерську лавру, саме ієрархи УПЦ КП – владика Епіфаній та владика Агапіт – особисто приїхали до Лаври і переконали мітингувальників не чинити насильницьких дії і не заходити на територію заповідника", – передав Геращенко слова Зорі.

Нардеп зазначив, що створення єдиної Української автокефальної православної церкви – багатовікова мрія багатьох поколінь українців.

"Цю історичну подію не має бути затьмарено діями провокаторів, які закликають сіяти хаос і проливати кров", – підсумував він.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, з предстоятеля УПЦ КП Філарета знято накладену РПЦ анафему, йому та предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос буде одержано після об'єднавчого собору українських православних церков, сказав глава держави.

Патріарх Філарет повідомив, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.

У РПЦ заявили, що готують "жорстку" відповідь на рішення Вселенського патріархату.