Ар'єв після конфлікту Зеленського із Клімкіним назвав президента невігласом

Ар'єв: Чи є в нас шанс зберегти Україну після того, як команда Зеленського може отримати контроль над урядом?
Фото: Foreign Policy Council "Ukrainian Prism" / Facebook

Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв висловив думку, що міністр закордонних справ Павло Клімкін у ситуації з обміном нотами із РФ виявив позицію державника, а президент України Володимир Зеленський повівся як невіглас.

Голова постійної української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв в ефірі "Радіо НВ" 1 липня, коментуючи конфлікт між міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і президентом Володимиром Зеленським, назвав останнього невігласом.

"Ми бачимо позицію державника у вигляді міністра [Клімкіна], який не дав здати державні інтереси, і позицію, вибачте, невігласа, який пропустив таку річ, яку очільник української дипломатії не міг просто зробити", – зазначив Ар'єв.

Він нагадав, що Зеленський ніколи не стикався з дипломатичними питаннями, однак підкреслив, що поруч мають бути люди, відповідальні за такі моменти.

"У мене питання: чи є в нас шанс зберегти Україну після того, як команда Зеленського може отримати контроль над урядом?" – додав Ар'єв.

Між Клімкіним і президентом України Володимиром Зеленським стався конфлікт через ноти щодо звільнення українських моряків, якими обмінялися МЗС України і РФ.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися до України. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

Термін виконання рішення спливав 25 червня. Цього дня, як повідомили у МЗС України, від російського зовнішньополітичного відомства надійшла нота, якою Україні пропонували надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. Як заявив адвокат Микола Полозов, замість того, щоб видати моряків, РФ висунула вимогу щодо їхньої подальшої участі в судовому процесі на території окупованого Криму, примушуючи в такий спосіб де-факто визнати юрисдикцію Російської Федерації над півостровом. В українському МЗС назвали позицію Москви неприйнятною.

27 червня Зеленський висловив обурення тим, що його не ознайомили ні з нотою МЗС РФ, ні з нотою-відповіддю українського зовнішньополітичного відомства. Клімкін опублікував два документи, назвавши текст російського "примітивною пасткою". За словами міністра, нота-відповідь "викриває приховані мотиви РФ".

Комітет Верховної Ради в закордонних справах сьогодні зняв із порядку денного питання про звільнення Клімкіна. Він планує 9 липня розглянути питання про звільнення Клімкіна і призначення на пост глави МЗС Вадима Пристайка.

Після цього Клімкін заявив, що йде в "політичну відпустку".

Потім Зеленський надіслав прем'єр-міністру Володимирові Гройсману лист із проханням притягнути Клімкіна до дисциплінарної відповідальності через те, що міністр не поінформував його про ноти, якими обмінялися Росія і Україна.