Ар'єв: Ситуація навколо українсько-польських відносин переходить на рівень, коли це вигідніше Москві, ніж Варшаві
Дії польської влади свідчать про їхню незрілість у зовнішній політиці, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від БПП Володимир Ар'єв.
Погіршення українсько-польських відносин вигідне Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від БПП, член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Володимир Ар'єв.
"Заяви МЗС Польщі на адресу України виглядають безвідповідально. Особливо враховуючи той факт, що відносини наших країн були досить дружніми і добросусідськими. Спроби Польщі загострити питання минулого можуть нашкодити майбутньому і свідчать про їхню незрілість у зовнішній політиці. Ситуація навколо українсько-польських відносин переходить на рівень, коли це вигідніше Москві, ніж Варшаві. Справа дійшла до того, що цим питанням повинні займатися президенти України та Польщі. Майбутнє двох країн не повинно залежати від того, що було в минулому. Нам зараз нав'язують однозначний підхід до цієї теми, який у цивілізованому світі прийняти не можна", – зазначив Ар'єв.
За його словами, радикальний націоналізм загрожує безпеці Євросоюзу.
"Ми бачимо сплеск націоналістичних настроїв по всій Східній Європі. Це виклик, який має серйозно розглянути як Україна, так і Європейський союз. Країни, які хворіють на популізм і радикальний націоналізм, загрожують безпеці ЄС. Україна зіткнулася з тим, що у низки сусідніх із нею країн радикально налаштовані уряди й парламенти. Вони бачать, що Україна стає сильнішою, тому намагаються якось нашкодити, поки ми остаточно не зміцніли", – наголосив Ар'єв.
7 листопада вийшло телеінтерв'ю президента Польщі Анджея Дуди, у якому він назвав неприйнятним, що важливі посади в Україні обіймають люди, які мають "відверто антипольські" та націоналістичні погляди. У МЗС України відповіли, що влада країни стоїть на проєвропейських позиціях, людей з антипольськими поглядами в ній немає.
8 листопада стало відомо, що президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами.
Дуда заявив 9 листопада, що у відносинах між Варшавою та Києвом важливим є чинник історії.
У МЗС Польщі зауважили, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство двох країн.