Ар'єв: У дослідженні, як олігархи заважали цивілізованому розвитку України, випадок із Ryanair буде хрестоматійним
Нардеп від БПП Володимир Ар'єв заявив, що, на його думку, історію з виходом європейського лоукостера Ryanair з України ще не закінчено.
Вихід найбільшого європейського лоукостера Ryanair з України ще не є остаточним і ця історія може завершитися благополучно. Про це у Facebook заявив народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв.
"Колись будуть писати дослідження як олігархи заважали цивілізованому розвитку України і випадок із Ryanair буде хрестоматійним. Але мені чомусь здається, що історія з лоукостами не закінчена і матиме розвиток. Можливо, навіть позитивний", – підкреслив він.
Нардеп додав, що на телеканалі "1+1" нещодавно вийшов фільм про те, "які погані лоукости", і припустив, що це було "своєрідною прелюдією".
Телеканал "1+1" належить бізнесменові Ігорю Коломойському, який також є одним із кінцевих бенефіціарів авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".
У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Браян заявив, що лоукостер із жовтня 2017 року буде виконувати 15 рейсів на тиждень з Києва і 16 рейсів на тиждень зі Львова.
5 липня генеральний директор аеропорту Бориспіль Павло Рябікін заявив, що підписав угоду з Ryanair, текст угоди було надіслано в головний офіс авіакомпанії. Однак 7 липня у Борисполі заявили, що деякі вимоги лоукостера можуть призвести до збитків аеропорту в розмірі 2 млрд грн на рік.
10 липня Рябікін заявив, що в Ryanair висунули умови, які є невигідними для підприємства, а деякі, за словами гендиректора, суперечать українському законодавству. Він додав, що відкличе підпис під договором, якщо Ryanair буде наполягати на своїх вимогах.
Міністр інфраструктури Володимир Омелян припустив, що після цього європейський лоукостер оголосить про скасування польотів в Україну.
10 липня Ryanair повідомив, що скасовує польоти в Україну через невиконання аеропортом Бориспіль домовленостей, досягнутих компанією з Мінінфраструктури України. Ryanair заявив, що київський аеропорт вибрав захист авіакомпаній із високими тарифами (згадується, зокрема, компанія "Міжнародні авіалінії України") та позбавив українців доступу до дешевих європейських тарифів.
Компанія Ryanair – найбільший у Європі лоукостер зі штаб-квартирою в ірландському Дубліні. Ryanair здійснює понад 1800 рейсів на добу у 34 країнах.