Ар'єв: Велика кількість членів ПАРЄ проти "хімічної самокастрації" Ради Європи
Багато депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи виступають проти добровільного ослаблення власних прав вводити санкції щодо національних делегацій, як цього хоче РФ. Про це повідомив глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв.
Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв заявив, що делегація бореться із можливим поверненням російської делегації в ПАРЄ. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Ми, українська делегація в ПАРЄ, б'ємося проти репорта (доповіді. – "ГОРДОН"), який назвали "поверненням РФ". Мушу зробити серйозне уточнення: репорт не повертає РФ! Він може лише зробити один крок до зниження права асамблеї запроваджувати санкції та проводити моніторинг самостійно", – повідомив Ар'єв.
Він підкреслив, що вищевказане є вимогою Росії.
"Уже велика кількість членів ПАРЄ проти "хімічної самокастрації" Ради Європи, як влучно зауважив у своєму твіті посол Великобританії у Страсбурзі. Тому головна битва попереду! Якщо більшість проведе поправки, Росія не отримає нічого. Над цим і працюємо", – додав глава української делегації.
"Європейська правда" сьогодні написала, що представники Німеччини в Раді Європи ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з РФ у РЄ і мають намір добитися цього на весняній сесії ПАРЄ, яка стартувала сьогодні.
Бюро ПАРЄ затвердило термінові дебати, на яких парламентаріям запропонують підготувати доповідь із метою позбавлення ПАРЄ права накладати санкції на національні делегації, щоб повернути делегацію РФ.
Посол Британії в Раді Європі Крістофер Івон 7 квітня у своєму Twitter написав: "Як мені розповіли, протягом цього тижня Рада Європи робила сама собі хімічну кастрацію. І це точно не те, до чого ми прагнемо".
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, 28 січня 2015 року асамблея продовжила санкції. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилась подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 роки, вона не брала участі в роботі ПАРЄ і в 2018 році.
У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.
29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення плану, який дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур асамблеї.
8 жовтня стало відомо, що бюро ПАРЄ відмовилося від пропозиції генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда не розглядати питання санкцій щодо національних делегацій. "Європейська правда" повідомила, що політичним групам і країнам – учасницям ПАРЄ розіслали від Ягланда закритий документ про "незаконність" санкцій проти РФ.
У підсумку ПАРЄ відклала до 2019 року розгляд резолюції, яка може повернути Росії право голосу.