Арахамія: Якби ми на кожному каналі розповідали про "формулу Штайнмаєра", можливо, "зрада" була б меншою
Багато з тих, хто критикує "формулу Штайнмаєра", її не читали, зазначив глава парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія.
Негативне сприйняття у суспільстві схвалення в Мінську "формули Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на Донбасі пов'язане з браком комунікації влади із суспільством стосовно цього питання, упевнений глава парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія. Про це він сказав в інтерв'ю LB.ua, яке вийшло 12 жовтня.
"У нормандському форматі можна домовлятися умовно з чистого аркуша, буквально не наслідуючи зобов'язань попередньої влади. Ви ж бачите, що багато людей, які обурюються "формулою Штайнмаєра", її не читали. Це стало негативним брендом, що асоціюється зі "зрадою". Якби ми свідомо на кожному телеканалі розповідали, що це за формула, звідки вона з'явилася, які компоненти охоплює, яка черговість їх виконання, можливо, "зрада" була б меншою", – сказав він.
За словами політика, у "комунікаційному провалі" винні ті, хто відповідає за комунікацію в Офісі президента, зокрема заступник глави ОПУ Кирило Тимошенко.
1 жовтня члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО.
У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України в тристоронній контактній групі Леонід Кучма, йдеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації. "Ніяких виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути", – підкреслював Зеленський.
Намір влади погодити "формулу Штайнмаєра" спричинив хвилю протестів в Україні. 6 жовтня на Майдані Незалежності у Києві відбулася акція проти "формули Штайнмаєра". За даними поліції, у ній брало участь приблизно 10 тис. осіб. Подібні заходи відбулися і в інших містах України.
10 жовтня на пресмарафоні Зеленський заявив, що його команда "недокомунікувала" із суспільством щодо "формули Штайнмаєра".