Арахамія про секс-скандал із Яременком: Є три шляхи вирішення питання
За словами голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давида Арахамії, особисто він виступає за відставку нардепа від "Слуги народу" Богдана Яременка з посади голови парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив журналістам 31 жовтня, що на засіданні фракції 1 листопада розглянуть питання санкцій щодо нардепа від "Слуги народу", голови парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдана Яременка, повідомляють "Українські новини".
"Я вважаю, що є три шляхи вирішення цього питання. Можуть бути, потенційних. Перший шлях – пан Яременко йде з посади голови комітету. Другий шлях більш суворий – пан Яременко йде із фракції. Третій шлях зовсім суворий – пан Яременко складає мандат. Три можуть бути потенційні рішення. Не може бути такого: давайте зробимо вигляд, що нічого не було", – сказав Арахамія.
Він додав, що особисто виступає за звільнення Яременка з посади голови комітету з питань зовнішньої політики. Водночас Арахамія зазначив, що інцидент не підірвав іміджу України на міжнародній арені.
"Я підтримав би, напевно, перший варіант, тому що це була особиста переписка так чи інакше. Це не була політична історія, тому я думаю, що перший варіант особисто задовольнив би мене", – заявив голова фракції.
Видання "Букви" 30 жовтня опублікувало переписку Яременка з, імовірно, повією, із якою він домовлявся про зустріч. Також "Букви" у Facebook опублікували фото ще однієї переписки депутата, де він запитує у дівчини, "скільки грошей їй треба в місяць". Політик розповідав співрозмовниці, що одружений і є "новою людиною в політиці".
Після публікації фото переписки у ЗМІ Яременко заявив, що інцидент був провокацією. "Після того як кілька колег по фракції стали жертвами любителів підглядати й читати через плече, ми застосували певні запобіжні заходи і тепер знаємо, коли "журналісти" підглядають у наші телефони. Отримавши такий сигнал, я вчинив учора провокацію і дозволив сфотографувати сфабриковану "переписку", – ішлося в повідомленні нардепа. Зараз ця публікація недоступна.
Яременко також стверджував, що своєю "провокацією" хотів привернути увагу до того, що журналісти публікують інформацію без перевірки й коментарів дійових осіб.
Пізніше Яременко у Facebook попросив вибачення за пост, де називав провокацією фото його інтимної переписки. 30 жовтня "Страна" написала, що Яременко перепросив за інцидент після спілкування із пранкером на ім'я Джокер. Видання стверджує, що поспілкувалося з Джокером і він розповів, що переписувався з Яременком від імені генерального прокурора Руслана Рябошапки. На скріншотах переписки, оприлюдненої "Страной", нардепу рекомендують видалити пост у Facebook.
31 жовтня в "Європейській солідарності" та "Опозиційній платформі – За життя" запропонували відправити Яременка у відставку з поста голови комітету у закордонних справах. Нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко заявила: "Слуги" в першу чергу мають дбати про міжнародну репутацію України. А не коли голова профільного комітету підігрує певними смс-ками найгіршим міфам про Україну – про те, що тут за $100 можна купити жінку. Насправді це повна ганьба".