Аваков: Порошенко безсовісно бреше, виправдовуючи свою поразку на виборах тим, що проти нього "була робота поліції"
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив думку, що експрезидент Петро Порошенко довів країну до такого емоційного стану, що українці на виборах захотіли довіритися "будь-якій чесній людині".
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що експрезидент і лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко бреше, що поліція працювала на виборах проти нього. Про це Аваков написав на своїй сторінці у Facebook.
"Порошенко безсовісно бреше, виправдовуючи свою поразку на виборах тим, що проти нього "була робота поліції". Поліція, як і МВС загалом, не працювали на нього, а працювали на чесні вибори. Ми працювали на людей і на Україну! На жаль, для Порошенка брехати – як дихати, і тому він програє", – запевняє глава МВС.
Він висловив думку, що експрезидент "довів країну до такого емоційного стану", що люди захотіли повірити будь-якій чесній людині.
"Він, Порошенко, методично душив боязкі паростки надій у 2014 році, він у цьому винен. Більшість позитивного в ці роки відбувалося не завдяки, а всупереч... Можна тільки уявити собі – чого б можна було досягти країні, якби він не сконцентрувався на боротьбі за владу і гроші... Мені його не шкода. Шкода країну", – написав Аваков.
Глава МВС підкреслив, що "скептикам і розумникам", "романтикам і досвідченим" нічого не залишається, як "бажати успіху Зе".
"І допомагати йому! Від простої людини до олігарха... Це прямі життєві інтереси кожного з нас. Інакше не успіх команди нового президента – фрустрація/розчарування мас рознесе Україну. І на цю межу остаточної зневіри і надію поставив країну цей чоловік на ім'я Петро... Не шкода його. Хоч і безладно його "кінчати" неправильно і не можна. Не дозволити це запопадливим – важливо... А ось те, за що заслужив відповідати, нехай відповідає, не шкода", – додав Аваков.
21 липня відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. За даними Центральної виборчої комісії України, явка становила 49,84%.
Вибори проводили за змішаною системою: половину депутатів обирали за пропорційним принципом, що передбачає закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр, другу половину – за мажоритарним. У парламент обирали 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводили).
За результатами опрацювання ЦВК 100% електронних протоколів, у парламент проходить п'ять партій: пропрезидентська партія "Слуга народу" набрала 43,16%, партія "Опозиційна платформа – За життя" нардепів Юрія Бойка та Вадима Рабіновича – 13,05%, "Батьківщина" народної депутатки Юлії Тимошенко – 8,18%, "Європейська солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка – 8,10%, партія "Голос" музиканта Святослава Вакарчука – 5,82%. Остаточні результати виборів ЦВК оголосить після опрацювання всіх протоколів із мокрими печатками. Вони почали надходити в комісію 23 липня.
29 липня ЦВК отримала протоколи з мокрими печатками від 198-ї зі 199 окружних виборчих комісій.