Порошенко: Зеленський – не Голобородько, це точно
Під час парламентських виборів українці ототожнювали президента України Володимира Зеленського та його персонажа із серіалу "Слуга народу" Василя Голобородька, це технологія, яка добре спрацювала, сказав п'ятий президент України Петро Порошенко.
На парламентських виборах в Україні більшість проголосувала за пропрезидентську партію "Слуга народу" тому, що люди "голосували за свою надію". Таку думку в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 29 липня, заявив п'ятий президент України Петро Порошенко.
"Люди голосують за те, щоб показати, що вони зробили правильний вибір під час президентської кампанії. Це їхнє право. Я цей вибір шаную. Ще раз кажу, що я буду щасливий, якщо цей їхній вибір виправдається. Бо якщо ви спитаєте мене, чи була у них мотивація за це голосувати, то це була блискуче проведена кампанія паном Зеленським. На сході, заході, в центрі прихильникам Росії, прихильникам ЄС та НАТО він казав те, що вони хочуть чути, насправді не презентуючи програму. Це теж технологія. Ця технологія перемогла. Я маю це визнати", – сказав він.
За словами Порошенка, поки його партія несла на собі п'ятирічний "тягар відповідальності" за країну, Зеленський пропонував виборцям надію і "кульки".
"Я не виключаю, що ті люди, які передавали кульки [блогеру Анатолію] Шарію, мали відношення, у тому числі, до пана Зеленського. Бо їх охороняла поліція, бо вони мали причетність до влади", – додав п'ятий президент.
На його думку, цю технологію буде ще не раз використано проти опонентів чинної влади.
"Але я цього не стверджую, бо наша тема дещо інша. Я хочу наголосити, що аргументом "за", тими кульками, замість нашого тягаря відповідальності, це були фільм "Свати", фільм "Слуга народу", відомість "Кварталу 95" і віртуальне життя, яке просто вмілими технологічними механізмами намагалися перекласти на життя реальне. От тут я можу точно сказати, що цього не буде. І не буде за зовнішніми ознаками, які зараз у соціальних мережах – їздив на велосипеді, а тепер кортежем, чи розстрілює парламент, чи щось інше. Зеленський – не [персонаж з фільму “Слуга народу" Василь] Голобородько, це точно. Але люди це ототожнювали. Це також технологія, яка на сьогоднішній день спрацювала", – додав він.
21 липня відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. За даними Центральної виборчої комісії України, явка становила 49,84%.
Вибори проводили за змішаною системою: половину депутатів обирали за пропорційним принципом, що передбачає закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр, другу половину – за мажоритарним. У парламент обирали 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводили).
За результатами опрацювання ЦВК 100% електронних протоколів, у парламент проходить п'ять партій: пропрезидентська партія "Слуга народу" набрала 43,16%, партія "Опозиційна платформа – За життя" нардепів Юрія Бойка та Вадима Рабіновича – 13,05%, "Батьківщина" народної депутатки Юлії Тимошенко – 8,18%, "Європейська солідарність" п'ятого президента України Петра Порошенка – 8,10%, партія "Голос" музиканта Святослава Вакарчука – 5,82%. Остаточні результати виборів ЦВК оголосить після опрацювання всіх протоколів із мокрими печатками. Вони почали надходити в комісію 23 липня.
29 липня ЦВК отримала протоколи з мокрими печатками від 198-ї зі 199 окружних виборчих комісій.