Баканов виступив проти позбавлення СБУ правоохоронної функції
Служба безпеки України не зможе захищати державну безпеку, якщо перестане виконувати правоохоронну функцію, заявив голова СБУ Іван Баканов.
Ідея позбавити Службу безпеки України правоохоронної функції є неправильною, заявив голова СБУ Іван Баканов під час зустрічі з бізнес-спільнотою 26 листопада, інформує пресслужба відомства у Facebook.
"За умови демілітаризації ми маємо залишитися спеціальним органом із правоохоронною функцією. Інакше, відповідно до Конституції, ми не зможемо захищати державну безпеку", – заявив він, коментуючи проєкт закону про реформу СБУ.
Баканов зазначив, що реформування Служби безпеки України передбачає переорієнтацію її функцій, насамперед – на захист "критичної інфраструктури".
За його словами, у документі не передбачено збереження "економічних функцій" СБУ, а слово "корупція" згадують лише один раз, коли йдеться про нульову толерантність співробітників відомства до такого явища.
Загалом законопроєкт про реформу СБУ позитивно оцінюють українські та зарубіжні організації, зокрема НАТО та Консультативна місія Євросоюзу, зазначив Баканов. За його словами, експерти називають документ найближчим до міжнародних стандартів, порівняно з попередніми редакціями.
СБУ має бути більш відкритою для підприємців, підкреслив голова СБУ. Він зазначив, що сьогодні відомство "є найвідкритішим серед інших правоохоронних органів, і на адресу СБУ надходить найменша кількість скарг від бізнесу".
Реформа СБУ – одна з головних реформ, яку потрібно провести новій владі України, говорив наприкінці липня посол Євросоюзу Хюг Мінгареллі, який завершував свою місію в Україні.
29 липня тодішній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що команда президента України Володимира Зеленського готує пакет законопроєктів, які мають реформувати СБУ.
15 жовтня Баканов подав проєкт закону президенту. Як повідомила пресслужба СБУ, документ передбачає низку змін у роботі відомства, зокрема демілітаризацію, відмову від "невластивих спеціальним державним органам функцій", оптимізацію кадрового складу і впровадження гнучкої структури СБУ. Також запропоновано розширити вектор контррозвідувальної роботи та вдосконалити співпрацю зі спецслужбами інших країн.
21 жовтня віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба розповів, що законопроєкт передали на аналіз НАТО, пише УНН. Питання СБУ є "надзвичайно чутливим", зазначив він.