Бацман: США не готові вкладати ресурси в якогось кандидата у президенти в Україні. Вони працюватимуть із наслідками
У розмовах із потенційними кандидатами у президенти України представники США кажуть, що працюватимуть із будь-яким демократично обраним главою країни, розповіла головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман. Вкладати гроші в кандидатів у президенти в Україні готова Росія, тому такі претенденти на посаду глави держави дістануть перевагу, уважає вона.
США не будуть фінансово вкладатися в жодного з кандидатів у президенти України, уважає головний редактор видання "ГОРДОН" Олеся Бацман. 21 серпня в ефірі телеканала "112 Україна" вона розповіла, що одержати підтримку Америки намагалося кілька потенційних кандидатів, але всі вони дістали у відповідь запевнення, що США розраховує на демократичні і прозорі вибори в Україні, і не більше.
"Мені це розповідало кілька різних кандидатів у президенти, у яких були неодноразові зустрічі з представниками американської сторони, і природно, коли кожен із них із ними зустрічався, він робив це для того, щоб сподобатися, щоб заручитися підтримкою США, якось це використати і спробувати виграти ці вибори. Дослівно текст в американців практично один і той самий. Вони кажуть: "Ми за чесні, прозорі, демократичні вибори, і якщо ви виграєте..." – це кажуть різним кандидатам, про яких різні чутки ходять із погляду їхніх уподобань, проамериканських чи проросійських. Так от вони кажуть: "Якщо ви виграєте і це буде чесно, ми будемо з вами працювати, і в нас із вами буде нормальний конструктивний діалог у межах розвитку демократичних відносин і цінностей". Усе!" – розповіла Бацман.
Вона вважає, що Штати долучаться до ситуації тільки тоді, коли президента України буде обрано.
"Реально ситуація виявляється дуже простою. США не готові або не хочуть вкладати конкретні ресурси, насамперед, фінансові, у якогось кандидата, щоб він виграв вибори і в такий спосіб вектор розвитку України помінявся вже на однозначно прозахідний. Вони працюватимуть із наслідками, із тим кандидатом, який уже буде. І якщо цей кандидат виявиться проросійським, вони будуть просто намагатися це як пожежу притушити, загасити і якось його скоректувати", – припускає журналістка.
На відміну від США, Росія активно братиме участь в українських виборах, зокрема й фінансово, прогнозує Бацман.
"Росія готова витрачати гроші. Вона готова вкладати, причому я думаю, що вона буде вкладати не в одного кандидата, а в кількох – і вкладати, і підтримувати. І це виявлятиметься у всіляких можливих засобах і способах. Ці кандидати матимуть перевагу. Навіть якщо не в цій президентській кампанії. Якщо здобути, наприклад, 10% – це вже класний результат, щоб завести в парламент свою велику силу і так впливати на ситуацію", – підкреслила головред.
Колишні радянські розвідники розповідали у своїх інтерв'ю виданню "ГОРДОН", що щойно розпався СРСР, США припинили виділяти ресурси на свій вплив у регіоні, і так Америка втратила розуміння ситуації, зазначила вона.
"Щойно Союз розвалився, Америка розслабилася, їй здалося, що все: справу зроблено, це не суперник, не конкурент. І вона переорієнтувалася на Близький Схід, на боротьбу з ІДІЛ тощо. Через це вона абсолютно втратила розуміння, що відбувається і чим живе сьогодні Росія і пострадянські країни, які навколо", – заявила Олеся Бацман.
У червні міністр закордонних справ України Павло Клімкін говорив, що Росія почне послідовно втручатися в українські вибори, які мають відбутися у 2019 році.
7 серпня президент України Петро Порошенко повідомив, що доручив Раді національної безпеки і оборони провести засідання з протидії втручанню РФ в українські вибори.
Служба безпеки України передбачає, що на президентські і парламентські вибори у країні російські спецслужби намагатимуться впливати через кіберпростір і своїх "вірнопідданих" на території України, зазначив 22 серпня голова СБУ Василь Грицак.
Парламентські і президентські вибори мають відбутися в Україні у 2019 році.