Березюк оголосив голодування у зв'язку із ситуацією у Львові
Лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що в Україні "почалися тотальні репресії" не тільки проти політсил, але й проти міст.
Лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк оголосив голодування. Про це він сказав під час погоджувальної ради парламенту, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"В Україні почалися тотальні репресії. Вони поширюються не тільки на політсили і політичних лідерів – вони поширюються на міста. Львів на сьогодні окупований ворогом. Рік тому в це місто – місто свободи, яке завжди було на передовій і буде на передовій боротьби за Україну у всі часи, – у це місто прийшов ворог, який знущається не тільки з керівника міста або політсили, але і знущається над людьми, котрі там живуть. Львів'яни ніколи не лягали – вони можуть стояти поруч і вони вистоять", – сказав Березюк.
За його словами, він прийняв "своє особисте рішення" як людина і нардеп.
"Протестуючи проти знущання над людьми, приниження, брехні, протестуючи проти знущання над містом, який є символом свободи, підтримуючи львів'ян, які завжди терплячі до влади, оскільки вірять у державу і хочуть її бачити, а ця держава в особі центральної влади над ними цинічно знущається, і вимагаючи припинення цього знущання і припинення брехні в державі, я як людина, лікар і нардеп прийняв екстраординарне рішення (ніколи не думав, що це рішення я буду приймати у XXI столітті тут): я оголошую голодування, підтримуючи львів'ян та протестуючи проти свавілля центральної влади", – заявив лідер фракції "Самопоміч".
Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на сміттєзвалищі в селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
27 січня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що буде виділено ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу для вирішення проблеми зі сміттям, а побудувати його міська влада Львова візьме зобов'язання за шість місяців. 21 квітня керівництво Львова, Львівської області та мери 20 міст регіону підписали меморандум про співробітництво щодо приймання львівського сміття на свої полігони. За умовами меморандуму, сміття зі Львова протягом двох років будуть вивозити та утилізовувати на полігонах міст області, тимчасом Львівська міськрада ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшого утилізування твердих побутових відходів.
Станом на 12 травня лише три міста області погодилися приймати тверді побутові відходи зі Львова, повідомляла прес-служба міськради.
Сміття з міста регулярно знаходять у різних частинах України, його незаконно вивантажують на не відведених для цього територіях. 9 червня під Києвом невідомі вивантажили 60 тонн сміття зі Львова, повідомили в поліції Київської області.
12 червня міська комісія Львова звернулася до Кабінету Міністрів з проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.
У відповідь на це Гройсман порадив Садовому "не шукати крайніх" у вирішенні проблеми зі сміттям.
14 травня у Львові під варту взяли керівника підприємства, що вивозить сміття, повідомила прокуратура Львівської області.
Садовий висунув Гройсману шість вимог, які він має прийняти для вирішення проблеми з вивезенням сміття в місті. Прем'єр-міністр зазначив, що у Львова є кошти на депозиті та на них можна побудувати "золотий сміттєвий полігон".