Безсмертний заявив, що Україна повинна була припинити участь у мінських переговорах, щоб притягнути до відповідальності винних у зриві режиму тиші
Якщо є домовленості притягнути до відповідальності винних у зриві перемир'я на Донбасі, треба "відповідними діями" досягати цього, заявив представник України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний.
Припинити участь України в мінському переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі необхідно було, щоб притягнути до відповідальності винних у зриві домовленостей і порушенні режиму тиші. Про це заявив представник України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний "Укрінформу", коментуючи свої недавні заяви щодо цього питання.
В ефірі каналу ATR 8 серпня Безсмертний сказав, що Україна повинна була припинити участь у мінських переговорах після загибелі чотирьох військових на Донбасі до тих пір, поки не відбудеться зустріч у нормандському форматі.
"Чому я останні два дні наполягаю на тому, що треба було зробити заяву, що Україна призупиняє участь у мінському процесі до того моменту, поки не збереться нормандський формат і не вирішить питання відповідальності тих, хто вчинив цей злочин? Тому що домовленості дійсно передбачають відповідальність. У результаті того, що сталося, могли бути зірвані не тільки домовленості, а могли початися широкомасштабні бої. Поки не буде притягнутий до відповідальності той, хто зробив, хто дав команду, ніяких кроків дальше не можна робити. Так виробляються механізми", – сказав Безсмертний.
Він підкреслив, що це політичний процес, який потрібно постійно забезпечувати.
"Якщо домовилися притягнути до відповідальності, треба відповідними діями досягати цього: збирається нормандський формат, розбирають ситуацію, притягуються до відповідальності винні, інакше ми ніколи не досягнемо режиму тиші. А як, не досягнувши режиму тиші, можна працювати?" – заявив він.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України від опівночі 21 липня. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала із 21 липня до 2 серпня приблизно 6 тис. порушень режиму перемир'я.
6 серпня внаслідок обстрілу бойовиками позицій у районі Павлополя загинуло чотири бійці 36-ї бригади морської піхоти. Бойовики відкрили вогонь, коли українські військовослужбовці займалися інженерним обладнанням позицій, повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк. Він зазначив, що цей напад не залишиться без уваги.
Через загибель військових президент України Володимир Зеленський закликав президента Франції Еммануеля Макрона, канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і президента РФ Володимира Путіна "якомога швидше зібратися" для відновлення переговорів у нормандському форматі. Він заявив, що цей обстріл "підриває не тільки перемир'я, але й переговорний процес" щодо врегулювання конфлікту в цілому.