Безсмертний повідомив, що готує документи для юридичного оформлення роботи української сторони в контактній групі в Мінську
За словами представника України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Романа Безсмертного, членам української підгрупи ТКГ потрібні особливий статус і дипломатичні паспорти.
Представник України в робочій підгрупі з політичних питань у тристоронній контактній групі (ТКГ) із урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний в опублікованому 29 липня інтерв'ю виданню LB.ua повідомив, що готує документи для юридичного оформлення роботи української сторони у ТКГ.
"Я попросив президента [Володимира Зеленського] дати мені доручення підготувати відповідні укази і проєкти документів для організації її роботи. Він на це погодився, і я вже почав над цим працювати... Коли з'явиться чорновик документів, тоді треба буде обов'язково зустрітися із секретарем Ради нацбезпеки і оборони. Далі – переговори в уряді, оскільки все це потребує певного фінансового забезпечення", – сказав він.
За словами Безсмертного, членам української підгрупи у ТКГ потрібні особливий статус і дипломатичні паспорти.
"Людям потрібні дипломатичні паспорти. Я, наприклад, нев'їзний у Білорусь. І те, що білоруси пропустили мене на засідання ТКГ – це тільки Господу Богу і людям відомо, які це забезпечували, скільки було докладено зусиль", – розповів він.
Безсмертний зазначив, що членам ТКГ потрібно співпрацювати зі Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, пенітенціарною системою, Мін'юстом, проте багато з них формально є звичайними громадянами України.
"І щоб не сказали: "Хто ти такий? Іди звідси", – я й узяв на себе роботу підготувати відповідний указ і надати статус групі", – додав Безсмертний.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
Переговори з урегулювання конфлікту в Україні ведуть у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах.
Тристороння контактна група почала роботу влітку 2014 року. Із травня 2015 року в межах контактної групи діє чотири підгрупи: безпекова, із політичних, економічних і гуманітарних питань. Група збирається або в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.
У 2015–2016 роках Безсмертний був представником України в політичній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі. 9 липня 2019 року його знову призначили в цю підгрупу представником України.