Білецький запропонував ДСНС добровольців для гасіння лісових пожеж photo icon

Білецький показав кадри знищених пожежами будинків у Житомирській області
Фото: nationalcorps.org

Разом із представниками "Нацкорпусу" лідер політсили Андрій Білецький відвідав селища Магдин і Личмани в Житомирській області, що постраждали від пожеж найбільше.

Голова партії "Національний корпус" Андрій Білецький звернувся до Державної служби України з надзвичайних ситуацій та закликав створити загони з добровольців для гасіння пожеж у Житомирській області. Політик підкреслив, що ветерани, молодь та учасники проєкту "НК Волонтери" готові негайно приєднатися до боротьби з вогнем. Про це Білецький повідомив у своєму Telegram-каналі.

Разом із представниками "Нацкорпусу" Білецький відвідав селища Магдин і Личмани в Житомирській області, що постраждали від пожеж найбільше, пише сайт політсили. Білецький показав кадри повністю знищених будинків. Місцевим жителям, багато з яких втратили житло, волонтери "Нацкорпусу" роздали продуктові набори.

“За три дні пожеж тут, на Житомирщині, згоріло близько шести гектарів лісу, сім сіл і 39 будинків. Зокрема, у селі Личмани, де більше 30 будинків знищено. Сотні людей відселені, тому ми привезли питну воду і продукти харчування. Село Магдин також вигоріло вщент – жодної людини немає. Є обгорілі тварини. Пожежники, безумовно, герої в цій ситуації. Вони частково приборкали пожежу. Хоча приблизно в кілометрі звідси ще один найбільший осередок", – розповів Білецький.

“Рук для боротьби з вогнем не вистачає, нічого не вистачає. Тому в рамках проєкту "НК Волонтери" ми офіційно звертаємося до ДСНС із пропозицією створити добровольчі пожежні загони з ветеранів, молоді і волонтерів. Зараз важливо кинути всі сили на боротьбу з вогнем, тому що сотні людей можуть втратити дах над головою. Україна може залишитися без лісів. Найгірше, що лісові пожежі – це наслідок корупції. Так намагаються приховати незаконну вирубку лісів. У цьому році такі штучні пожежі просто вийшли з-під контролю", – заявив політик.

Відео: Андрій Білецький / YouTube

За інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій, до ранку 19 квітня триває лісова пожежа на території 4090 га. Рятувальники намагаються запобігти перекиданню вогню в Білорусь.

У Держагентстві лісових ресурсів України також заявили, що у пожеж у Житомирській області може бути дві причини – обрив високовольтних ліній під час буревію і підпал сухостою.