Бєлковський: Те, що Путін зміг анексувати Крим – це, великою мірою, заслуга адміністрації Джорджа Буша – старшого G

Джордж Буш – старший обіймав посаду президента США в 1989–1993 роках
Фото: EPA

Адміністрація 41-го президента США Джорджа Буша – старшого намагалася врятувати СРСР, стверджує російський політолог Станіслав Бєлковський.

Політика адміністрації 41-го президента США Джордж Буша – старшого привела до зміцнення статусу Росії на світовій арені після розпаду СРСР. Про це російський політолог Станіслав Бєлковський заявив 12 вересня в Києві під час прямої лінії на "ГОРДОНі". Програму модерувала головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.

Політолог не вважає, що США прагнули розвалу Радянського Союзу.

"Наприкінці 80-х років республіканська адміністрація Буша-старшого намагалася врятувати СРСР. Ми пам'ятаємо візит Джорджа Буша до Києва, де американський президент закликав українських політиків: у жодному разі не ставити питання про вихід зі складу Радянського Союзу і протистояти радикальному націоналізму", – нагадав Бєлковський.

На думку експерта, США планували послабити СРСР і "позбавити його статусу наддержави, але не знищити".

"США чудово розуміли, що розпад принесе багато нових проблем", – пояснив Бєлковський.

Політолог стверджує, що "саме завдяки Сполученим Штатам Росія отримала ексклюзив на ядерну зброю колишнього СРСР". Також РФ "успадкувала крісло постійного члена Ради Безпеки ООН, що теж було не очевидним".

"Тобто те, що сьогодні Путін загрожує всьому світу і може анексувати Крим, – це, великою мірою, заслуга адміністрації Джорджа Буша – старшого", – заявив Бєлковський.

"Антиамериканські ескапади" нинішнього Кремля політолог називає "проявом крайньої невдячності".

Бєлковський уважає, що зараз влада США також не бажає розпаду Російської Федерації.

"США зацікавлені, щоб РФ не заважала їм керувати світом і не влаштовувала кривавих ексцесів, типу кримського та донецького", – додав він.

Джордж Буш – старший обіймав посаду президента США в 1989–1993 роках. Він є найстарішим із нині живих американських президентів.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року.

У квітні того ж року почався збройний конфлікт на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.