Бойко: Монетизація субсидій призведе лише до поглиблення кризи неплатежів

Юрій Бойко: Уже зараз заборгованість за компослуги становить понад 47 млрд грн, причому тільки за листопад вона зросла на 7,8 млрд
Фото: platform.org.ua

Влада повинна переглянути процедуру монетизації й забезпечити нарахування субсидій усім, хто цього потребує, заявив позафракційний нардеп, засновник "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко.

Чергове підвищення тарифів у разі обмеження доступності до субсидій призведе до ще більшого зростання заборгованості за житлово-комунальні послуги, заявив позафракційний нардеп, засновник "Опозиційної платформи – За життя" і кандидат у президенти, Юрій Бойко, повідомляє сайт політичної сили.

"Уже зараз заборгованість за компослуги становить понад 47 млрд грн, причому тільки за листопад вона зросла на 7,8 млрд. Такого зростання заборгованості не було ніколи. А після чергового підвищення тарифів на тлі обмеження доступності до субсидій вона буде рости ще швидше. Платоспроможність людей падає з кожним днем. Народ фактично заганяють у тарифне рабство", – вважає політик.

Бойко назвав монетизацію субсидій у нинішньому вигляді "нелюдським експериментом влади" і закликав змінити підхід до тарифної політики та нарахування субсидій.

"Ми вимагаємо від уряду покласти край цій грабіжницькій тарифній політиці. Я як народний депутат зареєстрував законопроект №9403, де прораховано, якою має бути гранична вартість газу для всіх категорій споживачів – і для людей, і для промисловості. Вона не повинна перевищувати 4800 грн. Виходячи з неї, будуть платити і підприємства, і люди, на підставі цього будуть нараховуватися субсидії. Відповідно повинна бути знижена вартість опалення. Такий підхід у нас буде в майбутньому. Тобто зрозумілий, справедливий і обґрунтований", – заявив нардеп.

Він переконаний, що монетизація субсидій призведе лише до поглиблення кризи неплатежів.

"Експерименти влади з монетизацією стали черговим інструментом позбавлення людей будь-якої державної допомоги. Замість того щоб відпрацювати механізм монетизації на прикладі однієї-двох областей, виявити її недоліки і слабкі сторони, влада поспішає поширити її по всій країні. І робить вона це не в інтересах людей. За цією схемою, якщо держава не перерахує вчасно гроші постачальникам послуг, отримувачі субсидій змушені будуть самі оплатити всю суму. З урахуванням копійчаних зарплат і пенсій, люди не зможуть розрахуватися за спожиті послуги. Значить, знову будуть рости борги, за які в підсумку можуть відібрати житло", – підкреслив Бойко.

Політик додав, що за час президентства Петра Порошенка тарифи на електроенергію зросли у п'ять разів, на газ – у 10, на гарячу і холодну воду – у шість разів, на опалення – у 12 разів, а зростання зарплат і пенсій не встигає за цінами та інфляцією.

"Усе, що відбувається сьогодні з цінами і тарифами, перейшло всі межі! Люди змушені жити впроголодь, і це прийняло вже масові масштаби. Тому реальна боротьба з бідністю, боротьба за нормальне життя в Україні повинні бути пріоритетом, а не популістські гасла і псевдореформи. Люди повинні жити по-людськи, отримувати нормальні зарплати і пенсії, а держава проводити відповідальну соціально-економічну політику", – заявив він.

В Україні ціну на газ для населення регулює Кабінет Міністрів. Із 1 листопада уряд підвищив її на 23,5%. Тепер вартість газу для населення становить 6,2 тис. грн за 1 тис. м&³3; (без урахування тарифів на транспортування і розподіл, а також ПДВ).

Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціна на газ для населення має знову підвищитися з 1 травня 2019 року. Регулювання має бути скасовано до 1 травня 2020 року.

Рішення про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі Кабмін ухвалив 27 грудня 2018 року.