Бойко: Так звана пенсійна реформа – це зменшення кількості пенсіонерів і завуальоване збільшення пенсійного віку
В Україні один працюючий годує одного пенсіонера, такої ситуації не було ніколи раніше, заявив співголова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко.
Для скорочення дефіциту Пенсійного фонду необхідно шукати шляхи його наповнення, а не скорочувати витрати, заявив журналістам співголова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко в кулуарах Верховної Ради в п'ятницю, 14 липня, повідомляє офіційний сайт партії.
"Так звана пенсійна реформа – це зменшення кількості пенсіонерів і завуальоване збільшення пенсійного віку. Уряд пішов абсолютно хибним шляхом. Для того, щоб ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду, треба не скорочувати виплати, а розглянути, що потрібно зробити для його наповнення. А це збільшення реальної заробітної плати і створення робочих місць. Тому що в нас уже склалася ситуація, коли один працевлаштований годує одного пенсіонера – такого не було ніколи. Робочих місць немає і люди просто виїжджають із країни", – сказав Бойко.
Політик додав, що люди чекають від парламенту дій із подолання як економічної, так і політичної кризи.
"Перш за все, це примирення, завершення військових дій на сході України, зменшення тарифів і відновлення економічної стабільності, щоб люди могли впевнено дивитись у майбутнє. Сьогодні жодна людина в країні, за виключенням депутатів, не впевнена у своєму робочому місці, – підкреслив нардеп. – Парламент повинен робити те, чого від нього чекають люди. Необхідно приймати закони з виконання Мінських угод із відтермінуванням їхнього набуття чинності, доки інша сторона вживе відповідних заходів. Це дасть можливість Україні посилити свої позиції на зустрічах у Нормандському форматі і припинити, врешті-решт, військовий конфлікт".
Бойко вважає, що уряд повинен відзвітувати про свою роботу та надати Верховній Раді програму відновлення економічного зростання.
"За всіма показниками – рівень ВВП на душу населення, розмір держборгу, макроекономічна стабільність, інвестиційний клімат, соціальний розвиток – наша країна перебуває в глибокій економічній кризі. Парламент повинен затвердити цю програму виходу з кризи та почати ухвалювати закони для її втілення в життя", – сказав він.
Нардеп назвав останній пленарний тиждень провальним.
"Тому парламенту довіряють лише 4% громадян України. Ця Верховна Рада приречена на перевибори, і чим скоріше це станеться, тим краще буде для країни", – упевнений Бойко.
13 липня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за пенсійну реформу. Її проект Кабмін схвалив 17 травня. Пенсійна реформа, зокрема, передбачає скасування обмежень на пенсії працевлаштованим пенсіонерам, скасування особливих умов виходу на пенсію, поступову ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду й інше. 16 червня урядовий проект пенсійної реформи підтримала Національна рада реформ. Фракція Опозиційного блоку не голосувала за цей законопроект.