Льовочкін заявив, що пенсійна реформа не збільшує пенсій, а медична – закриває доступ до послуг лікарів
Опозиційний блок буде підтримувати закони, які дадуть можливість реформувати країну, але в запропонованому Кабміном вигляді зміни у сфері медицини та пенсійного забезпечення не дадуть змоги цього зробити, заявив народний депутат від цієї політичної сили Сергій Льовочкін.
Опозиційний блок голосує за всі законопроекти, які можуть покращити життя людей, тому сьогодні в парламенті підтримав перерозподіл бюджетних коштів до регіонів, заявив нардеп від цієї фракції Сергій Льовочкін, повідомляє офіційний сайт політика.
"Наш порядок денний наступний. Перше – це мир. Ми повинні забезпечити мир в Україні, бо поки не буде миру, не буде нормального життя, не буде зростання економіки, не збільшаться пенсії та заробітні плати. Друге. Ми виступаємо проти нинішніх тарифів і вимагаємо їх скасування. Держава повинна дбати про людей, коли вони самі не можуть заробити на забезпечення гідного життя собі та дітям. І третє питання, на якому ми зараз зосереджуємося, – це збільшення соціальних стандартів. Наша вимога – це мінімальна зарплата щонайменше в 4,5 тис. грн, мінімальна пенсія – в 3,5 тис. грн, вона має втричі зрости в порівнянні з нинішньою. І це для нас принципові речі", – сказав нардеп.
Політик додав, що, на його думку, запропонована Кабінетом Міністрів пенсійна реформа не збільшить пенсій.
"Цей законопроект лише робить перерозподіл у дірці в Пенсійному фонді. Це не розширює бази для збільшення резервів Пенсійного фонду. Збільшити резерви Пенсійного фонду можна виключно через економічне зростання. Жодного законопроекту про це сьогодні не розглядається. Влада ділить владу, перерозподіляє між собою повноваження, і на цьому, на жаль, усе", – впевнений він.
Медичну реформу Льовочкін також не підтримує.
"У тому вигляді, у якому вона пропонується, медична реформа неприпустима, – сказав нардеп. – Вона зменшує можливість доступу людей до медичних послуг. А коли в селі чи невеликому містечку зникає лікарня, для людей це – катастрофа, навіть за умов, що там на сьогодні не можуть надати всі необхідні медичні послуги".
Народний депутат уважає, що госпітальні округи можна створювати тільки після того, як лікарні стануть ефективними, а люди отримають мінімальний сервіс, а в нинішніх умовах реформи приймати не можна.
Сьогодні Верховна Рада у першому читанні проголосувала за пенсійну реформу, але не набрала достатньо голосів для ухвалення медичної.
8 червня парламент узяв законопроект №6327 про державні фінансові гарантії у медицині за основу. Ним запропоновано ввести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом, який Кабмін затверджуватиме щорічно.
Законопроект №6329 про фінансування первинної медичної допомоги на основі капітаційної ставки парламент відхилив.
17 травня 2017 року Кабмін схвалив проект пенсійної реформи. Пенсійна реформа, зокрема, передбачає скасування обмежень на пенсії працевлаштованим пенсіонерам, скасування особливих умов виходу на пенсію, поступову ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду тощо. 16 червня урядовий проект пенсійної реформи підтримала Національна рада реформ.