Борислав Береза про поїздку на інавгурацію Трампа: З офісу спецпрокурора Мюллера до мене ще не зверталися. Якщо звернуться, звичайно, буду з ними співпрацювати
Команда спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання РФ у президентські вибори у Сполучених Штатах, зацікавилася українцями, які були присутні на інавгурації президента Дональда Трампа, оскільки в Україні працював екс-керівник передвиборчого штабу нинішнього глави Білого дому Пол Манафорт. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив позафракційний нардеп Борислав Береза, присутній на інавгурації Трампа.
Позафракційний нардеп Борислав Береза підтвердив виданню "ГОРДОН", що був присутній на інавгурації президента США Дональда Трампа і в разі необхідності готовий співпрацювати з командою спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання РФ у президентські вибори у Сполучених Штатах.
Про це нардеп сказав, коментуючи інформацію The New York Times, що команда Мюллера перевіряє мотиви українців, які відвідали інавгурацію Трампа, оскільки деякі з них могли діяти в інтересах РФ. Видання зазначає, що серед присутніх були колишні й чинні народні депутати України Борислав Береза, Сергій Ківалов, Сергій Льовочкін, Андрій Артеменко, а також бізнесмен Павло Фукс.
"Зі мною зв'язувалися представники The New York Times. Я розповів їм про цю поїздку. З офісу спецпрокурора Мюллера до мене ще не зверталися. Якщо звернуться, звичайно ж, я буду з ними співпрацювати. Без проблем", – підкреслив Береза.
За його словами, на інавгурацію його запросили американські сенатори.
"Я отримав запрошення на інавгурацію Трампа від іллінойських сенаторів і полетів. Українців там було не так уже й багато. Особисто я нікого не бачив. Можливо, на інавгурації ми були в різних секторах. Хто і як туди потрапив, не знаю. Також мені невідомо, чи вносив хтось із них пожертви. На Бал свободи я не ходив. Цього дня відбувалося кілька балів. Я був на іншому", – зазначив нардеп.
На його думку, зацікавленість Мюллера українськими політиками обумовлена тим, що в Україні працював екс-голова передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт.
"Чому Мюллер зараз зацікавився українцями, які були на інавгурації Трампа? Манафорт працював в Україні, тому українські політики опинилися в полі зору Мюллера. Можливо, тоді хтось використав зв'язки з Манафортом, щоб потрапити на цей бал. Ось тепер і розбираються, хто саме і як діяв. Це дуже добре. Упевнений, спецпрокурор зможе знайти те, що його цікавить. Мені весело зараз спостерігати за подіями, особливо подобається читати коментарі політиків, чиї імена названо в газеті", – резюмував Береза.
Інавгурація Трампа відбулася 20 січня 2017 року.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори у США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося про те, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.
Із травня 2017 року ймовірне втручання РФ в американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем розслідує Мюллер. Його розслідування викликало порушення кримінальних справ проти десятків людей, зокрема колишнього голови виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна.
Наприкінці серпня 2018 року Трамп назвав незаконним розслідування Мюллера про втручання Росії у президентські вибори у 2016 році та про можливу змову виборчого штабу глави Білого дому з російською владою.
У листопаді Трамп письмово відповів на запитання спецпрокурора. Мюллер сказав, що зацікавлений в особистій розмові з Трампом, проте адвокат президента заявив, що той більше не відповідатиме на запитання спецпрокурора.