"Братські відносини" краще залишити для близьких". Представник президента у Криму розкритикував випад Захарової на адресу Зеленського
Спікерка міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова висловила думку, що заява президента України Володимира Зеленського про повернення Росії у G8 містила неграмотні формулювання, і зазначила, що "по-братськи" консультуватиме українського президента, поки він не укомплектує штату українського МЗС. Постійний представник президента України у Криму Антон Кориневич у відповідь висловив припущення, що навряд чи спікерка МЗС РФ має коментувати заяви президента іншої держави.
Відносини між державами мають ґрунтуватися не на "братських відносинах", а на міжнародному праві – так прокоментував критику спікерки міністерства закордонних справ РФ Марії Захарової на адресу президента України Володимира Зеленського постійний представник президента України у Криму Антон Кориневич.
"Виглядає досить дивно, коли прессекретар МЗС РФ коментує заяви президента України. При всій повазі до посади прессекретаря зовнішньополітичного відомства будь-якої держави питання відносин із главою іншої держави – це компетенція глави держави, а не прессекретаря міністерства", – підкреслив Кориневич.
Він також додав, що говорити про "братські відносини" між державами недоречно.
"Братські відносини гарно підходять для відносин усередині сім'ї, відносин із найближчими друзями. Але міжнародні відносини між державами повинні ґрунтуватися не на "братських відносинах", а на міжнародному праві. Якщо держави у своїх міждержавних відносинах чітко слідують основним принципам міжнародного права, нормам багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів, то все в їхніх відносинах буде добре і держави знатимуть, що можуть захистити свої права у випадку їх порушення іншою стороною. Тому "братські відносини" краще залишити для близьких", – додав Кориневич.
Захарова назвала безглуздим набором літер заяву Зеленського про те, що повернення РФ до клубу "Великої вісімки" можливе тільки після припинення конфлікту на Донбасі й повернення окупованого Криму. Вона сказала, що готова "по-братськи" консультувати українського президента.
20 серпня глава Білого дому Дональд Трамп зазначив, що попередній американський президент Барак Обама хотів виходу РФ із "Великої вісімки", але, на його думку, "набагато доречніше" було б залишити РФ у цьому блоці.
21 серпня телеканал CNN повідомив із посиланням на джерело, що Трамп і Макрон домовилися запросити Росію на саміт G7 у 2020 році.
Канцлерка ФРН Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на пресконференції в Берліні 21 серпня зійшлися на думці, що повернення Росії у "Велику вісімку" було б передчасним.