Бутусов про вбивство Гонгадзе: На сором президента, генпрокурора та Верховної Ради Рада Європи засвідчила, що принципів не продають

Бутусов: У Раді Європи про вбивство Гонгадзе пам'ятають і не намагаються забути
Фото: Natali Sokolenko / Facebook

У європейських політиків "принциповості набагато більше", ніж в української політичної еліти, зазначив український журналіст Юрій Бутусов, коментуючи розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Рада Європи, на відміну від української влади, пам'ятає про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе. Про це у Facebook заявив журналіст Юрій Бутусов.

"На сором президента, генпрокурора та Верховної Ради Рада Європи засвідчила, що принципів не продають. І на відміну від української влади, у Раді Європи про вбивство Гонгадзе пам'ятають і не намагаються забути, що замовник убивства перебуває на волі і що влада не робить нічого, аби дати оцінку доказам проти Кучми (екс-президента України Леоніда Кучми. – "ГОРДОН"), обвинуваченням другого потерпілого Олексія Подольського", – написав він.

За словами Бутусова, на 17-ту річницю загибелі Гонгадзе "жоден державний орган України не зробив заяв про те, коли в суді буде дано оцінку записам Мельниченка".

"Ніхто не сказав, коли ж піде під суд екс-президент Кучма. А Рада Європи – не забула. Велика подяка європейським політикам, у них принциповості набагато більше, ніж, на жаль, в української політичної еліти. Ось тому й сміє держохорона виганяти журналістів зі зйомок весілля, що навіть убивство журналіста в нашому суспільстві за наказом президента може бути забуто й "відмазано", – зазначив він.

21 вересня Рада Європи закликала Генеральну прокуратуру України продовжити розслідування обставин убивства Гонгадзе. Зазначають, що до розслідування варто залучити колишніх українських чиновників.

Український журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того самого року в одному з лісів Київської області було виявлено тіло Гонгадзе. У 2013 році за вбивство журналіста до довічного позбавлення волі було засуджено екс-генерала МВС України Олексія Пукача, затриманого у 2009 році. 6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу.