Через хворобу судді скасували засідання, на якому фігуранта справи Гандзюк Павловського могли відпустити під домашній арешт
За даними Facebook-пабліка The Newsroom, для підозрюваного в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Ігоря Павловського вже зняли житло, де він би перебував у разі виходу із СІЗО під домашній арешт. Але через хворобу судді засідання суду не відбулося.
Через хворобу судді 8 квітня не відбулося судове засідання, на якому мали розглядати клопотання про вихід із СІЗО під домашній арешт підозрюваного в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, екс-помічника нардепа від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.
Про це у Facebook повідомила журналістка Ольга Худецька.
"Щойно активістам ініціативи ["Хто замовив Катю Гандзюк?"] і пресі стало відомо про час і місце цього розгляду, як судді стало зле. Засідання мало бути сьогодні о 14.00... Тактика картатої ковдри – наступний крок після тактики нескінченних відводів", – написала вона.
Паблік The Newsroom (його ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко й Оксана Денисова) стверджує у Facebook, що для Павловського вже зняли житло, де він проживав би під домашнім арештом.
"Поки суддя Павловського хворіє, його адвокат уже винайняв охоронювану квартиру, де той мав би жити після звільнення судом. До квартири повинні були мати доступ лікарі та слідчі. Останні продовжують допитувати Павловського, який є дуже цінним свідком, і який, за даними слідства, продовжує здавати причетних", – ідеться в повідомленні.
The Newsroom опублікував також отримані в СБУ документи, у яких ідеться про хворобу Павловського.
"Джерела кажуть, що на допити адвокати приводять його під руки, а на суд привозять у візку. Цілком імовірно, що під час засідання він міг заявити про катування в СІЗО СБУ. Але в силових структурах стверджують: підозрюваний дійсно хворий, але його не били – маючи давні проблеми з опорно-руховим апаратом, він сам довів себе до такого стану з метою змусити суд змінити йому запобіжний захід. У довідці СБУ причиною погіршення здоров'я Павловського вказано "його власну необережність", – наголошують у повідомленні.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла. Розслідуванням злочину займається Служба безпеки України.
У цій справі заарештували, окрім Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Ще один підозрюваний, Олексій Левін, перебуває в розшуку, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор називав його головним фігурантом справи.
Згідно зі схемою, продемонстрованою 11 лютого генпрокурором України Юрієм Луценком, голова Херсонської облради Владислав Мангер замовив і частково оплатив напад на Гандзюк, а Павловський був посередником – підшукував організатора нападу.