Чумак: Ігнорувати зауваження Держдепу щодо закону про антикорупційний суд наша влада не зможе. Адже тоді траншу не дадуть G

Чумак: Уже навіть на митниці красти не хочуть, тому що грошей немає
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

Для внесення правки в закон про антикорупційний суд України потрібна лише політична воля вищого керівництва країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

Українська влада не зможе залишити поза увагою зауваження Держдепартаменту США, який наполягає на внесенні змін до закону про антикорупційний суд у частині правки про апеляцію. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив позафракційний нардеп, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

"Ігнорувати зауваження Держдепу щодо закону про антикорупційний суд наша влада не зможе. Адже тоді траншу не дадуть. Вони вже навіть на митниці красти не хочуть, тому що грошей немає. Їм доводиться фінансові кошти з митниці пускати в бюджет, щоб хоч якось його наповнити. Тож із внесенням поправки трохи посмикаємося, як завжди, але потім усе одно ухвалимо. Є така штука, як репутація. Але якщо у президента її немає, то нічого страшного не станеться", – сказав нардеп.

За його словами, влада країни побоюється, що не зможе контролювати антикорупційний суд.

"За бажання питання поправки в закон можна закрити протягом двох пленарних тижнів. Ми вміємо прокурора протягом одного дня призначати – можемо і правку до закону про антикорупційний суд швидко внести. Було б бажання. Нічого складного немає. Але [голова комітету Верховної Ради з правової політики Руслан] Князевич не хоче ганьбитися. Нехай тоді вносить поправку [нардеп від БПП] Олег Барна (йому вже все одно) або хтось ще з БПП. Та хто завгодно. Уранці у вівторок збереться комітет Князевича, розгляне це питання, а після обіду Верховна Рада вже зможе ухвалювати зміни до закону. Тобто жодних проблем тут немає взагалі. Усе, що потрібно, – лише політична воля. Але її немає. А є тільки політичний страх, що вони не зможуть контролювати антикорупційний суд", – підкреслив Чумак.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.

13 червня після публікації закону в офіційній пресі Центр протидії корупції заявив, що в документі з'явилася норма, якої не зачитували в Раді і не обговорювали у профільному комітеті. Згідно з нею, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України, які вже надійшли в суди, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді.

НАБУ пояснило, що зазначена правка може нівелювати роботу детективів бюро протягом останніх трьох років.

У комітеті Ради з питань правової політики та правосуддя запевнили, що уточнення щодо апеляції пройшло всі стадії узгодження. Згідно з комюніке, це була рекомендація експертів Венеціанської комісії. В останній запевнили, що не мають стосунку до норми.

14 червня в парламенті зареєстрували законопроект №8473 про скасування правки.

18 червня спікер парламенту Андрій Парубій допустив внесення змін до закону.

26 червня в.о. заступника помічника державного секретаря США Джорган Ендрюс, який очолює офіс у справах Східної Європи Держдепартаменту, заявив, що Сполучені Штати наполягають на змінах до закону про антикорупційний суд України в частині поправки про апеляцію.