Чумак: Порушені на мітингу під Радою теми не торкаються кишені українця безпосередньо
Є шанси, що законопроекти, на ухваленні яких наполягають мітингувальники під Верховною Радою, парламентарії все-таки схвалять, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп Віктор Чумак.
Активісти під Верховною Радою досягли своєї мети – тепер підтримувані ними законопроекти обговорюють на загальнонаціональному рівні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп Віктор Чумак.
"Коли народ стоїть і чекає від влади ухвалення якихось рішень, це завжди впливає на саму владу. Тому, звичайно, активістам є сенс залишатися під стінами парламенту. Як довго? Думаю, завтра все стане зрозуміло. На порядку денному у Верховній Раді стоятиме розгляд законопроектів, ухвалення яких вимагають мітингувальники. Будуть розглядати два з трьох: це скасування депутатської недоторканності і нове виборче право. Узагалі ці питання мають обговорювати на національному рівні, щоб люди усвідомлювали їхню важливість. Тому своєї мети організатори акції досягли", – зазначив Чумак.
Він не відкидає, що парламент ухвалить законопроекти, які підтримують мітингувальники.
"На мою думку, шанси на те, що ці законопроекти ухвалять, усе ж є. Нехай депутати за них проголосують і всі розійдуться. Людей під Радою вчора було не так багато, як би хотілося. Правда, багато хто пішов, коли побачив там велику кількість правоохоронців, рамки тощо. Народ до цього ставиться з побоюванням. У пікові моменти вчора було 8–10 тис. осіб, а в середньому під парламентом перебувало приблизно 4–5 тис. активістів", – підкреслив нардеп.
На його думку, невелику кількість протестувальників під Верховною Радою можна пояснити тим, що на мітингу відстоюють питання, які не впливають безпосередньо на доходи населення.
"Річ у тім, що порушені на мітингу під Радою теми не стосуються кишені українця. Але від них залежить низка інших моментів, які безпосередньо позначаються на доходах людей. Наприклад, яким буде порядок потрапляння в політику, таких політиків ми й матимемо. Якщо прописано корупційну виборчу процедуру – при владі будуть корупціонери. Якщо ж корупційний складник прибрати, у нас будуть нормальні політики", – резюмував Чумак.
17 жовтня біля будівлі Верховної Ради кілька політичних партій і громадських рухів розпочали всеукраїнську акцію на підтримку масштабної політичної реформи. Активісти вимагають від парламенту скасувати депутатську недоторканність, змінити виборче законодавство, зробивши партійні списки відкритими, а також створити антикорупційний суд.
Увечері у вівторок під парламентом почалися сутички, було застосовано сльозогінний газ. У поліції повідомляли, що під час зіткнень постраждало четверо людей, зокрема один поліцейський.
За фактом завдання правоохоронцю черепно-мозкової травми відкрито кримінальне провадження.
Під час протестів постраждали нардеп Олексій Гончаренко, якого закидали яйцями, а також його колега по фракції Олег Барна.
Активісти встановили на проїжджій частині вулиці Грушевського наметове містечко, яке, за їхнім задумом, простоїть як мінімум до 19 жовтня.