Чумак про ініціативу Матіоса засекретити е-декларації: Вони хочуть, щоб не можна було подивитися, як живуть чиновники та як ростуть їхні статки G

Чумак: Аргументи, які ми почули, – це лукавство
Фото: Віктор Чумак / Facebook

Практично всі члени комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції висловилися проти ініціативи головного військового прокурора Анатолія Матіоса про засекречування електронних декларацій окремих категорій силовиків, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп Віктор Чумак.

У приховуванні даних е-декларацій чиновників немає потреби, оскільки в них не вказано персональної інформації. Про це виданню "ГОРДОН" заявив позафракційний нардеп Віктор Чумак, коментуючи ініціативу головного військового прокурора Анатолія Матіоса про засекречування електронних декларацій окремих категорій силовиків, озвучену ним на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

"До жодного рішення ми дійти не могли, оскільки це були комітетські слухання з ініціативи, і проекту закону як такого ще немає. Ми обговорили лише чорновий матеріал. Аргументи, які ми почули, – це лукавство. Посилаючись на державну безпеку, можна закрити всі декларації, починаючи з президента. Адже він теж у нас головна особа у сфері національної безпеки. Декларація розповідає тільки про майно. А ось яке його походження – не зрозуміло. І жодної персональної інформації там немає. Тобто вони хочуть, щоб не можна було подивитися, як живуть чиновники і як ростуть їхні статки", – зазначив нардеп.

За його словами, більшість членів комітету відмовилася підтримати ініціативу Матіоса.

"Практично всі, хто був присутній на комітеті, висловилися категорично проти такої ініціативи. Матіос скільки завгодно може її підтримувати, а ми – проти. Звичайно, Матіос виступає "за", це не дивно. Зараз ми вникнемо в суть, яким шляхом вони вирішили піти. Так, є такий закон про захист осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Потрібно детально вивчити. Але вже зараз можу акцентувати на тому, що персональні дані цих осіб у нас і так не відкриті. Відповідно й закривати нічого", – підкреслив Чумак.

14 квітня із сайта Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) було видалено сотні декларацій, які належали співробітникам Генеральної прокуратури та військової прокуратури України.

Декларації видалили на підставі постанови заступника генерального прокурора України – головного військового прокурора Анатолія Матіоса – про застосування спеціальних заходів забезпечення безпеки цих працівників та їхніх близьких родичів, повідомили в НАЗК.

Постанову Матіоса та рішення НАЗК оскаржили в Окружному адміністративному суді Києва.

На слуханнях у комітеті Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Матіос уточнив, що пропонував засекретити декларації 72 співробітників військової прокуратури, які розглядають особливу категорію кримінальних проваджень.