Чумак про медреформу: З'являються сумніви, а чи не заховані за цим чиїсь особисті інтереси
Народним депутатам агресивно нав'язують думку, що запропонована нова система охорони здоров'я є єдино правильною, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний нардеп Віктор Чумак.
В ухваленому Верховною Радою в першому читанні законопроекті №6327, який запроваджує нову систему охорони здоров'я, не йдеться про реформу української медицини, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позафракційний народний депутат Віктор Чумак.
"Я не голосував за цей законопроект, тому що в мене є певні сумніви. Річ у тому, що мова там не про реформу медицини як такої. Там ідеться про реформу у плані використання коштів, які виділяють на медицину. Тобто передбачають централізацію: гроші буде зосереджено виключно в системі Національної служби охорони здоров'я. Кошти будуть виділяти медустановам за надання певних послуг. І питання в тому, що таке медичні послуги, які їх стандарти, яка одиниця їх оплати. У законі немає відповіді на ці запитання. Ситуація така: це все будуть вирішувати Кабмін і ця служба охорони здоров'я. Боюся, що врешті з їхнього боку ми побачимо серйозні зловживання своїм становищем", – зазначив нардеп.
Він акцентував на тому, що медичну реформу впроваджують без будь-яких обговорень.
"Окрім цього, ніде не йде мова про страхову медицину. Ми взагалі про неї забули. Ніхто про це не говорить. До того ж немає жодних дебатів. Нам агресивно нав'язують одну думку, що запропонована система є єдино правильною й іншою вона бути не може, жодних варіантів навіть не припускають. І в мене з'являються сумніви, а чи не заховані за цим чиїсь особисті інтереси. За централізацією грошей завжди можуть стояти чиїсь інтереси. І коли я чую, що до цієї реформи причетний Березенко (нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Березенко. – "ГОРДОН"), чиє прізвище особисто для мене пов'язане з певними корупційними ризиками, виникають серйозні сумніви", – підкреслив Чумак.
8 червня Верховна Рада взяла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії у медицині. У ньому пропонують увести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг і лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом, затвердженим Кабміном щорічно. Законопроект №6329 про фінансування первинної медичної допомоги на основі капітаційної ставки парламент відхилив.
Коментуючи голосування за законопроекти про медреформу, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що "це війна двох систем – старої радянсько-середньовічної та нової європейської".
2 червня президент України Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ закликав парламент розглянути законопроекти про медичну реформу до закінчення сесії.