Супрун: Ми брешемо. Ми говоримо, що медицина безкоштовна, а вона не така

Супрун: Сподіваємося, що у вівторок нові законопроекти будуть включені до порядку денного
Фото: Уляна Супрун / Facebook

До кінця червня Верховна Рада може схвалити два оновлених законопроекти, що стосуються реформи охорони здоров'я. Про це йшлося на брифінгу за участю в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун.

Два доопрацьовані законопроекти, що стосуються реформи охорони здоров'я, сьогодні буде подано на розгляд Верховної Ради. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на брифінгу після засідання Національної ради реформ, який транслював телеканал "112 Україна".

"Уже сьогодні на реєстрацію ми подаємо знову розроблені законопроекти, тепер їх два, №6327 і №6329, які, сподіваємося, у вівторок будуть включені до порядку денного, і вже наступної середи ми будемо розглядати їх на комітетах", – сказала Супрун.

Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зазначила, що новий законопроект має більш реалістичні терміни виконання реформи. 

"У новому тексті законопроекту знайдуть своє місце питання фінансування і державних гарантій для лікування пацієнтів з туберкульозом, які не враховано в цьому законопроекті, психічно хворих пацієнтів, яких щонайменше 1,5 млн у державі, знайдуть відображення в новому проекті і державні гарантії щодо вакцинації дітей, будуть захищені права вагітних жінок на пологи", – зазначила Богомолець.

Вона додала, що окремо буде прийнято закон про медичне страхування.

Відповідаючи на запитання про введення в Україні платної медицини, Супрун сказала, що медицина вже платна.

"Це велика проблема в Україні, тому що ми брешемо. Ми говоримо, що медицина безкоштовна, а вона не така. Ми всі платимо за все: спочатку ми повинні знайти свого лікаря і платити, щоб нас узяли, потім ми платимо за всі ліки, за використання матеріалів. А коли ми говоримо правду, виникає запитання: "Як це можливо?" – підкреслила вона.

За словами Супрун, кошти в державному бюджеті використовують неефективно. Тому законопроектом запропоновано, що медицина первинної ланки, невідкладна допомога та паліативна медицина будуть безкоштовними.

"Можливо, будуть такі послуги, що треба доплатити, тому що держава не має достатньо коштів. Якщо можете заплатити, то заплатите. Якщо ні, будуть субвенції, субсидії, уже є державна програма для бійців АТО, приватна страховка. Ми повинні перестати брехати і почати говорити правду. Ми повинні створити систему, де люди не повинні продавати машини та квартири і фінансово бути зруйновані, тому що вони захворіли", – заявила глава МОЗ.

"Ми сподіваємося, що в першому читанні законопроект буде проголосовано 8 червня за скороченою процедурою. Далі, через два тижні, 22 червня, їх буде прийнято за основу і в цілому", – повідомив заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Сергій Березенко.

У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я.

У МОЗ заявляли, що якщо Рада схвалить реформу охорони здоров'я, у 2021 році українська сім'я буде отримувати 13 948 грн на рік на лікування.