Чумак: Завтра керівництво ГПУ та військової прокуратури хоче побесідувати із Заманою. Дуже сподіваюся, що це не буде засобом тиску
У частині підготовки справи підозрюваного в держзраді екс-начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Замани до розгляду по суті "чиниться беззаконня", уважає позафракційний народний депутат Віктор Чумак.
За інформацією позафракційного народного депутата Віктора Чумака, 24 квітня керівництво Генеральної прокуратури України та військової прокуратури планує провести розмову із заарештованим екс-начальником Генштабу Збройних сил України Володимиром Заманою. Про це політик повідомив у Facebook 24 квітня.
"До мене дійшли не дуже хороші чутки. Ви знаєте, що Печерський суд двічі, усупереч Кримінальному процесуальному кодексу, продовжував термін тримання під вартою генералу Замані. Більш того, той же суд разом із військовою прокуратурою робить усе можливе, щоб затягнути час розгляду питання запобіжного заходу в апеляційному суді", – написав політик.
На думку Чумака, у частині підготовки справи Замани до розгляду по суті "чиниться беззаконня".
"Сьогодні мені стало відомо, що завтра з ним хочуть побесідувати в керівництві ГПУ та військової прокуратури. Дуже сподіваюся, що це не буде засобом тиску на підслідного. Дуже сподіваюся, що жодних тисків не буде і на членів його сім′ї", – підкреслив він.
Заману 25 лютого повідомили про підозру в державній зраді. За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, Замана низкою своїх наказів позбавив Українську державу основної ударної сили Збройних сил протиповітряної оборони. Через директиви екс-глави Генштабу станом на початок анексії Криму в Україні не було обліку військовослужбовців, які підлягали призову в разі воєнних дій, підкреслив військовий прокурор. Замана всі звинувачення відкидає. "Я за кожним пунктом доведу, що не винен", – заявляв він.
Матіос також стверджував, що в особовій справі Замани було сфальсифіковано дані про присягу на вірність народу України. Замана у відповідь говорив, що складав присягу в 1993 році, коли прибув служити у ЗСУ.
Генпрокурор Юрій Луценко сказав, що реформа структури ЗСУ, яку провів Замана, фактично "готувала анексію Криму". За його словами, саме Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-морських сил адміралу Юрію Ільїну, підозрюваному в Україні в держзраді, усі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ. Генпрокурор підкреслив, що такі дії паралізували опір українських військовослужбовців російській агресії.
26 лютого Заману було заарештовано. 19 квітня суд продовжив йому арешт до 17 червня.
Генерал-полковник Замана – начальник Генштабу і командувач Збройних сил України (18 лютого 2012 року – 19 лютого 2014-го), уповноважений Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони (22–27 лютого 2014 року).
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" Замана звинувачував вищих посадовців України, зокрема секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, у тому, що ніхто з них не збирався відбивати агресію у Криму, хоча, за його словами, була реальна можливість вибити російські війська з півострова.