Данилюк: Рішення про денаціоналізацію "ПриватБанку" може вплинути на відносини України з МВФ
Окружний адміністративний суд Києва, який оголосив незаконним перехід "ПриватБанку" у власність держави, засекретив текст повного рішення, довіряти цьому суду не можна. Про це заявив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.
Окружний адміністративний суд Києва, який ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку", має репутацію суду, який ухвалював антидержавні рішення, заявив в ефірі телеканала "1+1" член команди кандидата у президенти Володимира Зеленського, колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.
"Єдине, що можна вирішувати сьогодні, чи можемо ми довіряти цьому суду. І ми розуміємо, що довіряти цьому суду не можемо", – сказав він.
Саме рішення складно коментувати, оскільки суд його засекретив, за винятком резолютивної частини, зазначив екс-міністр.
"Звичайно, наслідки можуть бути негативними. Рішення може позначитися на співпраці з Міжнародним валютним фондом, або інші, більш серйозні наслідки", – підкреслив Данилюк.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього акціонера "ПриватБанку" Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію через націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
Порошенко 18 квітня заявив, що в разі перемоги на виборах президента Володимира Зеленського Коломойський планує повернути "ПриватБанк" у власність, у цьому разі Україні загрожує економічна криза.