"Давайте тиснути на більшу суму". Зеленський вважає недостатньою компенсацію, яку Іран запропонував сім'ям загиблих українців

Зеленський: Людське життя не вимірюється жодними грошима
Фото: ЕРА

Президент України Володимир Зеленський розповів, що після катастрофи літака МАУ під Тегераном іранська сторона запропонувала $80 тис. сім'ї кожного загиблого, але Київ на це не погодився.

Україна наполягатиме на більшій сумі компенсацій від Ірану за збитий під Тегераном літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ). Про це 2 лютого в інтерв'ю ТСН заявив президент України Володимир Зеленський.

"Щодо іранської сторони  вони запропонували одразу 80 тисяч доларів кожній сім’ї кожного загиблого, але ми на це не погодились. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиний годувальник, а в неї роботи немає і дитині треба до інституту поступати, $80 тис. – це зовсім замало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя жодними грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більшими", – сказав він.

За словами глави Української держави, президент Ірану Хасан Рухані "обов'язково" має намір підтримати процес виплати компенсацій за збитий літак.

"Ми з ним мали дві довгі розмови. Скажу відверто, якщо це було щиро, він дійсно визнав свою провину, він дійсно сказав, що це велика трагедія, велика помилка, і він сказав, що тільки їхня сторона винна. Він співчував і багато разів говорив, що співчуває, і що вони молитимуться. Я говорив, що повернути наших людей уже неможливо. Він сказав – це тільки наша вина, ми зробимо все, щоб всі винні були покарані, і буде компенсація", – пояснив Зеленський.

Він розповів, що від держави Україна сім'ї загиблих уже отримали по 200 тис. грн.

"Друга частина компенсації – від МАУ через страхові компанії. Там складна ситуація, страховим компаніям нелегко зараз з іранською стороною працювати, оскільки Іран під санкціями. Вихід уже знайшли, уже для однієї родини підготовлені документи. Усі ці документи збираються вручну, за деякий час усе буде виплачено", – підкреслив Зеленський.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який прямував із Тегерана в Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це також повідомили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.

11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою і висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".

20 січня в офіційному звіті Іран визнав, що дві ракети "Тор-М1" класу "земля – повітря" було випущено по повітряному судну за три хвилини після вильоту з аеропорту "Імам Хомейні".