ДБР розслідує, як розпродавали військове майно починаючи з 1991 року – заступниця голови бюро Варченко
Державне бюро розслідувань України вивчає діяльність "усіх міністрів оборони й усіх президентів", заявила перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко.
Державне бюро розслідувань України вивчає подробиці розпродажу військового майна України починаючи з 1991 року. Про це в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ" заявила перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко.
"Ситуація з продажем зброї у Грузію за часів президентства Віктора Ющенка – це лише один з епізодів у величезному провадженні, де ми розслідуємо, як розпродавали військове майно і підривали обороноздатність держави протягом усієї історії української армії починаючи з 1991 року. За період діяльності всіх міністрів оборони й усіх президентів. В інтересах слідства я не буду коментувати подробиці", – сказала вона.
Відповідаючи на запитання, чи буде Держбюро допитувати Ющенка й експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі, Варченко заявила, що слідство "визначиться з колом осіб, які підлягатимуть допиту, з урахуванням одержаних експертиз". "Якщо говорити у двох словах, то уявіть собі карту України – і по колу в кожному регіоні стоять зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони. Їх розташовували так, що вони створювали своєрідний купол, який не давав змоги атакувати нас із повітря. Тому для нас було найважливішим установити, яку саме техніку було реалізовано: списану чи все-таки ту, яка стояла на бойовому чергуванні", – підсумувала заступниця голови ДБР.
За словами Варченко, це питання Держбюро розслідувань уже з′ясувало, тепер "експертиза має це або підтвердити, або спростувати".
Про те, що ДБР України розслідує продаж зброї Грузії у 2005 році, стало відомо на початку травня цього року. Контракт між "Укрспецекспортом" та міністерством оборони Грузії на постачання озброєнь було підписано за підсумками домовленостей між Ющенком і Саакашвілі.