ДБР відкрило провадження за фактом імовірної державної зради Порошенка, демократи оприлюднили обвинувачення Трампу. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій вівторка, 10 грудня.
ДБР відкрило провадження за фактом імовірної державної зради Порошенка
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом імовірного вчинення державної зради п'ятим президентом України Петром Порошенком під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі у 2015 році.
Ексзаступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що ДБР відкрило провадження за його заявою. Він стверджує, що, підписуючи Мінські угоди, Порошенко діяв в інтересах РФ.
Демократи оприлюднили обвинувачення Трампу в межах процедури імпічменту
Конгресмени-демократи оприлюднили статті, за якими обвинувачують президента США, республіканця Дональда Трампа, у межах розслідування про наявність причин для оголошення йому імпічменту. Зокрема, Трампа обвинувачують за двома статтями: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Конгресмени стверджують, що Трамп заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США, коли просив президента України Володимира Зеленського втрутитися у вибори президента США у 2020 році.
Тепер за затвердження документа має проголосувати юридичний комітет. Після цього його винесуть на розгляд членів Палати представників, де більшість мають демократи. Якщо обвинувачення буде затверджено Палатою представників, розгляд справи про імпічмент передадуть у Сенат, де більшість за республіканцями.
В Одесі продовжують шукати людей під завалами
Станом на вечір 10 грудня відомо, що внаслідок пожежі, яка 4 грудня сталася в будівлі на вулиці Троїцькій, 25 в Одесі, загинуло 12 осіб, постраждало 30, ще чотири людини залишаються зниклими безвісти. Рятувальники повідомили, що для продовження пошуку необхідно зміцнити стіни будинку металевим каркасом.
У поліції заявили, що правоохоронці розглядають три причини пожежі: підпал, несправність електромережі та необережне поводження з вогнем.
Реакція політиків на нормандський саміт у Парижі
9 грудня в Парижі відбувся перший протягом трьох років саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він тривав приблизно вісім годин. У межах переговорів лідери держав провели двосторонні переговори, зокрема відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко виділив кілька основних досягнень нормандського саміту: повне безстрокове припинення вогню до кінця 2019 року, взаємне звільнення утримуваних осіб "усіх встановлених на всіх встановлених" до 31 грудня, подальше розведення військ на Донбасі ще на трьох ділянках, а також те, що Україна відстояла свої позиції щодо кордонів і виборів на сході країни.
П'ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко заявив, що не бачить причин для радості після саміту. "Підстав для ейфорії немає. Зустріч показала, що Росії не можна довіряти. Що короткого шляху до миру, на жаль, не існує, бо мир не входить у плани агресора", – стверджує він.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук зауважив, що нормандська зустріч стала дипломатичним успіхом Зеленського.
Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко заявив, що Путін використовуватиме "дешевий газ", щоб заманити Київ у пастку, тому Зеленському потрібно зберігати пильність.
"Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення у грудні на 13%
НАК "Нафтогаз України" знизив ціни на природний газ у грудні 2019 року для потреб населення та інших споживачів, що отримують газ на регульованих умовах, на 12,7% – до 4277 грн за 1 тис. м&³3; без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування. Це на 13% нижче за рівень регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року.