Денісова закликала посла США в Україні вплинути на РФ, щоб до українських політв'язнів допустили незалежного від Росії представника

Денісова зустрілася з Йованович
Фото: ombudsman.gov.ua

Медичний огляд засуджених у РФ українців мають проводити незалежні лікарі, оскільки інформація від РФ про стан їхнього здоров'я дуже суперечлива, заявила український омбудсмен Людмила Денісова на зустрічі з послом США в Україні Марі Йованович.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 11 липня обговорила питання українських політв'язнів із послом США в Україні Марі Йованович. Про це повідомила прес-служба омбудсмена.

Денісова наголосила на важливості міжнародного тиску в питанні звільнення утримуваних українців. Вона зауважила, що гарантії на відвідування українських політв'язнів, які дав їй президент РФ, не було виконано.

"Я прошу вас уплинути на РФ, щоб вони допустили до відвідання українських політв'язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Також я давно неодноразово наголошувала, що медичний огляд засуджених українців має проводитися незалежними лікарями, тому що інформація, яку ми отримуємо від РФ про стан здоров'я українців, дуже суперечлива. Ми досі не маємо документального підтвердження слів омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про те, що Олег Сенцов почувається добре та що його примусово не годують", – сказала Денісова.

Йованович зазначила, що США і далі підтримуватимуть Україну.

"Ми намагаємося робити все можливе для звільнення українських політв'язнів. Посол США в Москві звертався із проханням відвідати Сенцова, але він так і не отримав відповіді з боку РФ. Зі свого боку, ми намагаємося спілкуватися зі ЗМІ та інформувати у своїх соціальних мережах про долю громадян України, які незаконно утримуються на території РФ і Криму. Світ повинен знати про всі ці негативні процеси", – сказала дипломат.

Крім питання політв'язнів Денісова і Йованович також обговорили можливе передання у РФ російських громадян в обмін на українських політв'язнів, дискримінацію ромської меншини в Україні, дотримання прав внутрішніх переселенців і ЛГБТ-спільноти.

Спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомляла 20 травня, що в Росії утримують за політичними мотивами 24 українців, а в окупованому Криму – понад 40.