Депутати провалили голосування за скасування "правок Лозового" і прослуховування нардепів. Результати голосування за фракціями
"Слуга народу" віддала 184 голоси за проєкт закону, яким пропонували скасувати "поправку Лозового" про обмеження строків досудового розслідування, а також дозволити обшукувати і прослуховувати нардепів без згоди парламенту. Документ підтримали також 10 депутатів від "Голосу" і двоє позафракційних. "Європейська солідарність" усім складом, за винятком двох відсутніх народних депутатів, проголосувала проти, фракції "Опозиційна платформа – За життя" і "Батьківщина", а також депутатська група "За майбутнє" не голосували.
19 вересня у Верховній Раді не підтримали проєкту закону про вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства України. На сайті парламенту опубліковано результати голосування.
У пропрезидентській "Слузі народу" законопроєкт №1009 підтримали 184 депутати і 251, які входять до складу фракції. Проти не проголосував жоден представник політсили. Семеро – утрималися (Максим Березін, Андрій Богданець, Ігор Василів, Олег Колєв, Анна Скороход, Дмитро Соломчук, Зіновій Андрійович).
37 депутатів від "Слуги народу" не голосували: Олександр Аліксійчук, Ігор Васильковський, Дарина Володіна, Олександр Горенюк, Роман Грищук, Юлія Діденко, Леся Забуранна, Микола Кириченко, Богдан Кицак, Сергій Кузьміних, Дмитро Микиша, Ігор Негулевський, Максим Пашковський, В'ячеслав Рубльов, Ольга Саладуха, Олег Тарасов, Олександр Ткаченко (його тезка – Олександр Ткаченко, колишній гендиректор "1+1" – голосував "за"), Ігор Фріс, Маргарита Шол, Ірина Аллахвердієва, Віталій Безгін, Ольга Василевська-Смаглюк, Ігор Герасименко, Тетяна Грищенко, Анатолій Драбовський, Роман Іванісов, Олександр Ковальчук, Андрій Костін, Анастасія Ляшенко, Олександр Маріковський, Людмила Марченко, Олександр Матусевич, Елла Рєпіна, Ольга Савченко, Володимир Тимофійчук і Степан Чернявський.
27 нардепів від "Слуги народу" були відсутніми цього дня.
Документ підтримали також 10 депутатів від "Голосу" і двоє позафракційних.
"Європейська солідарність" усім складом, за винятком Ірини Луценко та Вікторії Сюмар, яких не було на засіданні, проголосувала проти.
У фракції "Опозиційна платформа – За життя" проти проєкту закону проголосувало дев'ятеро депутатів, утримався – один, не голосували – 23, відсутні – 11.
У "Батьківщині" не голосували проти, восьмеро депутатів утрималися, 11 не голосували, ще п'ятеро були відсутніми.
Законопроєкт №1009, ухвалений у першому читанні 10 вересня, зокрема, передбачає скасування "поправки Лозового". Ідеться про зміни, внесені 3 жовтня 2017 року в Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс, Кодекс адміністративного судочинства України та інші законодавчі акти. Вони набули чинності 15 березня 2018 року. Зокрема, було введено повсюдний судовий контроль під час призначення експертиз у кримінальному провадженні; встановлювали, що санкцію слідчого судді вимагають у кожному випадку, коли смерть людини має ознаки насильницької. Окрім того, обмежували строки проведення досудового розслідування та вручення підозри. Ця новація відома як "поправка Лозового" (за прізвищем депутата Ради VIII скликання від Радикальної партії Андрія Лозового).
Окрім того, законопроєкт №1009 передбачає скасування обмеження слідчих дій стосовно народних депутатів із 1 січня 2020 року. Зокрема, законопроєктом пропонували внести поправки до ст. 27 закону "Про статус народного депутата" щодо скасування норми, яка забороняє без згоди Верховної Ради проводити обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, житлового та службового приміщень, а також втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.
Спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував ухвалити документ у другому читанні в цілому. За дві секунди до закінчення голосування він висунув вимогу зупинити голосування
Представники опозиції заявили, що Разумков вирішив зупинити голосування, коли зрозумів, що документ не дістане необхідної підтримки. Спікер, зі свого боку, сказав, що система "Рада" спрацьовує із затримкою, і відмовився визнати провал голосування, хоча на сайті Ради зазначено, що документ підтримало 196 депутатів.