Деркач: Депутати просять РНБО заборонити "112 канал" і NewsOne. Спасибі, що хоч книги не вирішили палити
Позафракційний народний депутат Андрій Деркач радить придивитися до тих, хто сьогодні голосував за санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne. Політик заявив, що "борці" спочатку палять книги, потім – їхніх авторів, а потім – читачів.
Сьогоднішнє голосування у Верховній Раді щодо санкцій проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne вдарить по іміджу України, уважає позафракційний народний депутат Андрій Деркач. На своїй сторінці у Facebook політик написав, що країна і так не в лідерах у рейтингу свободи слова.
"Ситуація зі свободою слова в Україні стала критичною. За 10 років Україна в міжнародному рейтингу свободи преси скотилася із 87-го місця (у 2008 році) до 101 місця (у 2018-му). У нашу десятку входять Габон і Непал. Припускаю, що після сьогоднішнього рішення Ради ми легко обженемо сусідів у рейтингу – Уганду і Нігерію. У 2015 році я з колегами створив міжфракційне об'єднання "Заборонено забороняти", бо вже тоді посилився наступ на права людини загалом і свободу слова зокрема. Наш моніторинг ситуації з правами людини в Україні передали президентом ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є в моніторинговий комітет для доповідачів по Україні", – заявив Деркач.
Нардеп додав, що на початку 2018 року разом із представниками телеканалів "Ера-Медіа", ZIK, NewsOne, "112 Україна" та інших ЗМІ підписав відкрите звернення до президента Петра Порошенка, парламенту, Кабміну та Генпрокуратури, у якому автори вимагали захистити свободу слова в країні.
"Тоді ми вимагали урезонити силовиків і Нацраду з телебачення. Але тиск на медіа з кожним днем лише посилюється:
• обшуки на "1+1", підпал "Інтера", використання парамілітарних формувань для цькування журналістів та ЗМІ;
• переслідування журналістів, які показують розкішне життя верхівки деяких правоохоронних органів і влади, у цілому стало нормою;
• спроби НОТУ викинути з ефіру "UA:Перший" програму "Доброго ранку, країно!" за запрошення у студію небажаного владою політика – тепер звичайна практика", – перерахував він.
Деркач уважає, що сьогоднішнє рішення щодо двох телеканалів – це "неприкритий перехід від паразитування на слоганах про європейську демократію до встановлення диктатури".
"Хочу нагадати владі про те, що свобода слова не може бути вибірковою. А в цілому потрібно придивитися до тих, хто сьогодні голосував за закриття медіа. Як свідчить історія, такі "борці" спочатку палять книги, потім – їхніх авторів, а потім – читачів", – резюмував народний депутат.
4 жовтня Верховна Рада підтримала проект постанови №9157, яким запропонувала Раді національної безпеки та оборони України ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne.
Санкції передбачають низку обмежень, включно із позбавленням ліцензій каналів, забороною на використання радіочастот і блокуванням активів. У проекті постанови пропонують застосувати санкції до пов'язаних із телеканалом "112 Україна" компаній "Аріадна ТБ", "Новий формат ТБ", "ТБ Вибір", "Телерадіокомпанія "112 ТБ", "Лідер ТБ", "Партнер ТБ", а також пов'язаного з NewsOne каналу "Новини 24 години".
Днями набрала 25 тис. підписів петиція до Верховної Ради з вимогою закрити телеканали "112 Україна" і NewsOne, які "активно транслюють інформаційну політику "русского мира" в Україні.