Рада запропонувала РНБО ввести санкції проти каналів "112 Україна" і NewsOne

Проти проголосувало 42 нардепи
Фото: rada.gov.ua

Проект постанови про звернення до Ради національної безпеки і оборони України з пропозицією ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne підтримало 229 депутатів.

Верховна Рада під час ранкового засідання підтримала проект постанови №9157, яким запропонувала Раді національної безпеки і оборони України (РНБО) ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"За" проголосувало 229 депутатів, "проти" – 42.

Санкції передбачають низку обмежень, включно з позбавленням ліцензій каналів, забороною на використання радіочастот і блокуванням активів. У проекті постанови пропонують накласти санкції на пов'язані з телеканалом "112" компанії "Аріадна ТБ", "Новий Формат ТБ", "ТБ Вибір", "Телерадіокомпанія "112 ТБ", "Лідер ТБ", "Партнер ТБ", а також на пов'язані з NewsOne "Новини 24 години".

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, нардеп від "Народного фронту" Сергій Висоцький зауважив під час обговорення, що Україна має "захистити від проросійської брехні та маніпуляції свій суверенний інформаційний простір".

Секретар комітету з питань національної безпеки і оборони, нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник підкреслив, що діяльність каналу "112 Україна" контролює лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук. Парламентарій назвав його "постійним представником РФ в Україні".

Нардеп додав, що Верховна Рада зобов'язана розглянути проект постанови про санкції проти каналів "112 Україна" і NewsOne, оскільки відповідна петиція набрала на сайті парламенту понад 25 тис. голосів.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм виступив проти проекту постанови. Він підкреслив, що ухвалювати рішення про введення санкцій мають Служба безпеки й Рада національної безпеки і оборони (РНБО).

"Нехай Служба безпеки надасть докази, піде в РНБО і там доводить. Парламент має зняти із себе відповідальність за це питання", – заявив він, зазначивши, що проти закриття в Україні будь-яких телеканалів.

29 серпня стало відомо, що власник NewsOne, батько позафракційного нардепа Євгенія Мураєва Володимир Мураєв передав телеканал в управління колишньому заступнику глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрію Портнову.

NewsOne неодноразово ставав об'єктом перевірок. Зокрема у листопаді 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України призначала перевірку телеканала за трансляцію "слухань" Конгресу США про Нацбанк. У січні 2018 року NewsOne призначили перевірку "через пропагандистські заяви щодо Революції гідності і позитивне зображення збройних сил РФ". 29 серпня Нацрада одноголосно зробила попередження телеканалу NewsOne за популяризацію збройних сил Росії як країни-агресора.

У квітні 2018 року про зміну власника повідомив канал "112 Україна": кінцевим бенефіціаром став громадянин Німеччини Едуард Катц, що володіє мовником через швейцарську компанію АТ "Плірофоріес АГ", повідомляла "Медианяня".

У серпні програма "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший") випустила розслідування про зміну власника "112 Україна". Журналісти з'ясували, що Катц – житель німецької глибинки, який перепродає автомобілі. Вони припустили, що це підставна фігура, яка прикриває перехід каналу у власність Медведчука. На те, що телеканал почав контролювати лідер "Українського вибору", на думку розслідувачів, вказує і зміна менеджменту: у червні генеральним продюсером "112 Україна" став Артем Марчевський. У розслідуванні йдеться, що він пов'язаний із рухом Медведчука.

Днями набрала 25 тис. підписів петиція з вимогою закрити телеканали "112" і NewsOne як такі, які "активно транслюють інформаційну політику "русского мира" в Україні.

Медведчук у квітні 2012 року сТБорив рух "Український вибір", а 2018 року вступив у партію "За життя" Вадима Рабіновича.